Новини

Обсяг перевезення зернових з України до Польщі зріс у 27 разів

Обсяг транспортування зернових з України до Польщі зріс у 27 разів. Це відбулося внаслідок зміни логістичних маршрутів через повномасштабне вторгнення РФ на територію України 24 лютого 2022 року. Таку інформацію оприлюднив міністр інфраструктури Польщі Анджей Адамчик, передає Rail.insider із посиланням на rynekinfrastruktury.pl

Очільник відомства наголосив, що саме зміцнення економічних зв’язків і необхідність врахування військових аспектів зумовили розширення коридорів транс’європейської мережі автомобільних доріг і залізниць до України та Молдови. За його словами, це рішення підтверджується конкретними даними, які свідчать про радикальне зростання кількості перевезених вантажів.

«Сьогодні ми повинні говорити про зміни логістичних маршрутів», — сказав міністр інфраструктури Анджей Адамчик під час міжнародної конференції TEN-T. Посадовець підкреслив, що зараз в Європі багато товарів транспортують до іншого місця, порівняно із ситуацією кілька років тому. Як приклад він навів перевезення зерна з України до Польщі, які цього року вийшли на рівень у 27 разів вищий за минулорічний. Тому, на його думку, необхідно було переглянути мережу транс’європейських коридорів.

Читайте також: Укрзалізниця заборонить перевезення зерна у приватних піввагонах

Міністр додав, що в ситуації, коли кордон ЄС стає також кордоном фронту, низка доріг у Польщі, а також в інших країнах регіону — у Словаччині та Угорщині — набули важливого значення. Також дуже актуальною стає побудова коридору трьох морів, який дасть змогу покращити не лише економічні контакти, а й відчуття безпеки мешканців східних регіонів Євросоюзу.

Значним успіхом Анджей Адамчик назвав включення коридору трьох морів до мережі доріг TEN-T. «Я хотів би дуже подякувати Єврокомісії за те, що вона прийняла пропозиції щодо розширення цього коридору, які з’являються в різних країнах», — сказав він.

Посадовець також наголосив на важливій ролі коридору Rail Baltica. На його думку, в кінцевому підсумку залізнична лінія з’єднає не лише Литву, Латвію та Естонію, а й Фінляндію з європейською мережею.

Ще одна польська ініціатива, яка, за словами представника уряду, має значний вплив на безпеку Європи, це Via Carpathia. «Дорожній коридор, який кілька років тому не викликав інтересу на європейському форумі, сьогодні має ранг однієї з найважливіших інвестицій такого роду в континентальному масштабі», — зазначив доповідач.
Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram