З настанням зими у Північній півкулі очікується нове зростання попиту на імбир. Проте постачання з основних країн-експортерів – Бразилії та Китаю – добігають кінця, тоді як Перу знову починає сезон експорту імбиру.
Про це повідомляє Fresh Plaza.
Експорт імбиру з Перу до 40 тижня показав значне зниження на 43% порівняно з минулим сезоном. Експорт у Північну Америку скоротився на 33%, а до Європи – на 54%. Постачання морським шляхом з Перу знизилися на 47%.
Піковий сезон експорту китайського імбиру добігає кінця. Зниження попиту під час європейського літа зміниться на холоднішу погоду. Атаки в Червоному морі, як і раніше, призводять до збільшення витрат китайських відправників вантажу імбиру. Затримки за часом, а також зростання вартості призвели до того, що імпортери перейшли на дешевші бразильські поставки.
Також на тему: Коли садити озиму цибулю – поради
У Північній Америці попит зростає, а обмежена пропозиція сприяє зростанню цін на імбир. Цього року сезон вирощування імбиру в Бразилії був більш вдалим, що допомогло відправникам вантажу відновити ринок, втрачений в останні два складні роки.
В Італії ситуація з імбиром абсолютно ясна і негативна: останні поставки йдуть з Китаю, причому не найкращої якості. У Нідерландах ринок імбиру різко змінився лише за кілька тижнів. Від літа з низьким попитом він перейшов до «гарячого ринку з більш різким зростанням цін, ніж ми, можливо, колись бачили за такий короткий час».
Німеччина переважно покладається на імпорт імбиру з Китаю, а також на постачання з Перу та Бразилії. Місцеве виробництво обмежене, але в результаті гниття відбулася зміна сортів, що призвело до помірного розвитку. Нові посадки імбиру у Південній Африці добре розвиваються, і всі ознаки вказують на добрий рік.
Як повідомлялось раніше, поставки імбиру та часнику з Китаю залишаються вкрай нестабільними.