Трудовий колектив АТ «Одеський припортовий завод» (ОПЗ) просить Президента України Володимира Зеленського сприяти запуску виробництва. Про це ідеться у зверненні трудового колективу заводу до Президента.
В листі до Зеленського колектив нагадав, що під час його робочої поїздки на Одещину 31 травня цього року він надав доручення щодо запуску основних виробничих потужностей заводу не пізніше 1 серпня 2023 року.
На виконання цього доручення, а також доручення керівника Офісу Президента України, прем’єр-міністра і начальника Одеської обласної військово адміністрації на підприємстві з 18 червня по 1 серпня було проведено повний комплекс ремонтно-ревізійних робіт та підготовлено основні потужності ОПЗ до пускових операцій. Трудовий колектив повідомив, що 7 липня в Одеській ОВА відбулась нарада щодо поточного стану та перспектив діяльності ОПЗ. В межах роботи із пошуку можливостей забезпечення заводу основною сировиною 19 липня поточного року між ОПЗ та ТОВ «Компанія Агроторггруп» укладено договір на постачання аміаку рідкого технічного та карбаміду”, — йдеться в зверненні.
Було проведено перемовини, результатом яких стала домовленість з контрагентами щодо постачання природного газу та електроенергії по найнижчим цінам, враховуючи ринкову кон’юнктуру на цей час. Також були обговорені можливі додаткові ризики щодо запуску потужностей в період воєнного стану.
Також по темі: ОПЗ розпочав перевалку зерна на своєму причалі
Запуск заводу планувався 7 серпня 2023 року.
При цьому зазначається, що за результатами загальних зборів акціонерів, які тривали з 24 липня по 2 серпня, Фонд держмайна, як основний акціонер від імені держави, повністю проігнорував доручення вищого керівництва держави і прийняв рішення про недоцільність запуску основних потужностей ОПЗ.
Рішення про недоцільність запуску заводу з боку ФДМУ викликало суспільний резонанс у трудовому колективі ОПЗ. На заводі утворилась заборгованість із виплати заробітної плати за три місяці, спостерігається відтік кваліфікованих кадрів. За сім місяців цього року з заводу звільнилося 130 спеціалістів. Простій основних виробничих потужностей призведе до невідворотних процесів руйнації обладнання та втрати флагмана хімічної галузі України. На підставі викладеного, 11 серпня трудовий колектив ОПЗ надіслав колективне звернення до Фонду держмайна щодо вирішення у найкоротший термін питання запуску заводу”, — зазначається в листі.
Одеський припортовий завод спеціалізується на виробництві аміаку, карбаміду та іншої хімічної продукції. Займається перевалкою аміаку (річна потужність перевантажувального комплексу — 4 млн тонн), карбаміду (3,6 млн тонн) та метанолу (1 млн тонн). Оперує причалами №1-4 морського порту «Південний». Хімічна продукція від сторонніх виробників надходить залізницею та аміакопроводом Тольятті—Горлівка—Одеса завдовжки 2,417 тис. кілометрів. Державними корпоративними правами ОПЗ управляє ФДМ (володіє 99,5% акцій ОПЗ).