Новини

Повномасштабна війна Росії проти України завдала великої шкоди лісовим екосистемам країни

За даними Регіонального Східноєвропейського центру моніторингу пожеж, спричинені війною пожежі пошкодили щонайменше 330 тисяч гектарів лісового фонду України до середини осені 2022 року. Це майже вдвічі більше, ніж у 2020 році, коли був встановлений попередній сумний рекорд із площею лісових пожеж.

Основною причиною зростання площі лісових пожеж у 2022 році є активні військові дії, які призвели до значного забруднення лісів вибухонебезпечними предметами. Це ускладнює гасіння пожеж і підвищує ризик травм і загибелі рятувальників і працівників лісової охорони.

Також по темі: В окупованому заповіднику “Асканія-Нова” пожежа знищила 7 тисяч гектарів степу

Пожежі можуть продовжуватися в наступні роки, навіть на звільнених територіях, через неможливість забезпечити належне пожежогасіння у зв’язку з ризиком підриву на мінах.

Крім того, лісові пожежі продовжують вражати нові площі лісів уздовж нинішньої лінії фронту, де встановлюється суха погода.

Війна Росії проти України завдала непоправної шкоди українській природі. Лісові пожежі – це лише один із багатьох прикладів негативного впливу війни на довкілля.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram