Керівник напряму тваринництва агрогрупи «Агрейн» Олександр Буднік заявив, що падіння цін на молочну сировину має об’єктивне пояснення: біржові ціни на вершкове масло та сир, а також скорочення попиту на молочні продукти у грудні-лютому, що трапляється щороку.
Про це пише Аgrotimes.
«За 16 років роботи у тваринництві я жодного разу не чув від колег, що хтось погоджувався на зниження цін, натомість тільки те, що це несправедливо. Але ж ми як виробники також несправедливо ставилися до переробників: піднімали ціни, попри ризики зниження», ‒ сказав він.
Читайте також: Експорт маслянки вдвічі менший за імпорт
На думку Будніка, якби виробники тримали ціну молока на рівні 22-24 грн/л із ПДВ на фермі (яка цілком рентабельна для молочного виробництва), то зниження не перевищувало б 0,5-1 грн. Тоді б не ширилися і панічні настрої й думки про нерентабельність, додає він.
За його словами, коли ціни на молоко-сировину рухаються вниз, треба максимально оптимізувати витрати.
«Так, оптимізувати витрати на корми важко, бо ціни на зернові зростають. Але ферми дуже мало уваги приділяють оптимізації інших витрат: на електроенергію, персонал, пально-мастильні матеріали тощо, ‒ зазначає він. ‒ Протягом 2023-2024 років через зростання цін усі забули про «копійчані» витрати, які сумарно можуть додати 500-700 тис. грн на рік, залежно від ферми.
У 2023-2024 роках через вищу ціну на молоко ферми не поспішали вибраковувати поголів’я ВРХ.
«Зараз саме час вибракувати корів із поганою генетикою, які не дають достатньо молока або постійно хворіють на мастит, і мінімізувати таким чином витрати на них. Я не бачу нічого поганого в тому, щоб скоротити виробництво молока на фермі ‒ це не критично», – каже Буднік.
Як повідомлялось раніше, в ЄС ріст цін на молоко-сировину сповільнився в січні.