В Австрії у 2020 році в землі Тіроль науковці почали досліджувати незрозуміле, драматичне скорочення рибних запасів. Виявилося, що приблизно п’ята частина струмкової форелі була заражена збудником паразитарної хвороби нирок PKD.
Подальше дослідження тепер доступне для інших водойм у Тіролі. «Дослідження показало, що паразит також може бути чинником зменшення запасів струмкової форелі в інших водах Тіролю. Також уражається райдужна форель. Збудник був виявлений на одинадцяти з 19 досліджених ділянок водойм, включаючи водойми з добрим екологічним станом, такі як Лех. Яку саме роль паразит відіграє у зменшенні чисельності струмкової форелі, остаточно не з’ясовано», – резюмує Андреас Муррер, водний еколог землі Тіроль.
Читайте також: Від рибної реформи виграють і споживачі, і виробники, – Олександр Гайду
Зі струмковою та райдужною фореллю в Інні біля Еббса/Обераудорфа, біля Ротгольца та поблизу Тельфса, а також у Вайсахе в тірольській Унтерланді, у Циллері, у Сіллі, на Гросахе біля Кессена та Кітцбюеля, а також у Ашауер Ахе і Лофербах, а також у Паразит був знайдений у Леху біля Музау. Збудник ще не виявлений у Східному Тіролі в Драу та Ізелі, у Бріксенталер-Ахе, Мелах і Санна, а також у водах Кірхдорфер-Бах, Брунненбах і Маурербах.
Здається очевидним, що існує зв’язок між температурою води та спалахом захворювання. Якщо температура води перевищує 15 градусів протягом більш тривалого періоду часу, ймовірність розвитку у риб ПКД зростає. Як збудник потрапив у воду, невідомо. «Важливо, щоб ситуація не погіршувалася. При введенні зариблення необхідна якість та обережність», – каже водний еколог держави.
Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram