Агропозиція

Польща намагається довгостроково заблокувати доступ АПК України на ринок ЄС – Качка

Дії Польщі щодо українського зерна є помилковими, неправомірними і шкідливими для польських, українських і всіх фермерів Європейського Союзу, заявив заступник міністра економіки — торговий представник України Тарас Качка.

«Нарешті Польща сказала правду з приводу українського зерна. Йдеться не про цей сезон, а про умови вступу України до ЄС. Про це дуже чітко заявив міністр аграрної політики Телюс», — прокоментував він у Facebook одностороннє продовження Польщею ембарго на експорт української агропродукції.

Торгпред України наголосив, що таким чином «фактично почалися вступні переговори щодо сільського господарства» з «настільки агресивної бойової розвідки і з повного антагонізму з боку Польщі».

Також по темі: ЄС закликає Польщу, Угорщину та Словаччину до конструктиву щодо зерна з України

«Фактично Польща бореться за liberum veto в Україні без будь-яких пояснень», — написав він і наголосив, що Україна буде до кінця стояти на тому, що дії Польщі щодо українського зерна є хибними, неправомірними і шкідливими для польських, українських і всіх фермерів ЄС.

Ряд громадських діячів під постом торгпреда України долучився до обговорення політичного вчинку Польщі. Зокрема, віцедиректор науково-освітнього інституту Центр Мєрошевського Лукаш Адамський вказав на неготовність України інтегруватися до Європейського Союзу через «ментальний фактор — нездатність українських високопосадовців робити висновки з механізмів політики, що окреслюють політику ЄС та її держав».

Він вказав заступнику міністра на емоційність риторики, що є «об’єктивно контрпродуктивною» для України та створює імідж держави, яка «хоч і перебуває в дуже складному становищі, проте не є членом ЄС, а лише намагається увійти, і вже оскаржує щоразу сильніше свого найближчого та перевіреного союзника у веденні війни  та (…) блокуванні транзиту».

«Просте емоційне нав’язування своєї позиції без можливості нормальної розмови це і є проблема, яку створив аграрний блок польського уряду. З усією повагою, я хочу нормальної розмови. Те, що пропонується — погодитися на аграрне упокорення, тому, що вам так треба. Це нонсенс у будь-якому контексті», — парирував Качка.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram