Новини

Портові термінали «Кернел» скоротили перевалку сільгосппродукції більш ніж удвічі за півріччя

Агропромислова компанія «Кернел» за результатами першого півріччя 2023 фінансового року (ФР, липень 2022 — червень 2023) зменшила перевалку вантажів на експорт через свої портові термінали порівняно з аналогічним періодом 2022 ФР в 2,1 разу — до 2,438 млн тонн. Про це ідеться у звіті компанії на Варшавській фондовій біржі.

Потік суден до українських глибоководних портів Чорного моря був суттєво знижений через загальну повільну перевірку суден, які створюють черги в зерновому коридорі, і невизначеність щодо продовження «зернової угоди» в листопаді 2022 року та пов’язані з цим труднощі з плануванням вантажу. Зараз Група стикається з подібною проблемою, пов’язаною з невизначеністю, спричиненою припиненням «зернової угоди» в березні 2023 року, що змушує контрагентів Групи неохоче активно укладати нові експортні контракти”, — зазначається у звіті.

Експорт зернових у першому півріччі 2023 ФР скоротився в 2,6 разу — до 2,254 млн тонн. Причиною цього є труднощі з логістикою у Чорному морі. Альтернативними шляхами: залізницею, річкою та автотранспортом експортувалися незначні обсяги зерна.

Читайте також: Залишається обмолотити 13%. Кернел продовжує збирати кукурудзу

Продажі олії (в тому числі наливної та бутильованої) за півріччя зменшилися на 14%, до 546,8 тис. тонн, переробка олійних культур — на 24%, до 1,114 млн тонн.

У грудні 2022 року «Кернел» придбав термінал із перевантаження олії у порту «Південний». Також він володіє зерновими терміналами «Трансбалктермінал» та «Трансгрейнтермінал» у морському порту «Чорноморськ».

До війни «Кернел» займав перше місце у світі з виробництва соняшникової олії (близько 7% світового виробництва) та її експорту (близько 12%), а також був найбільшим виробником та продавцем бутильованої соняшникової олії в Україні. Крім того компанія займалася вирощуванням та торгівлею іншою агропродукцією. Найбільшим співвласником «Кернела» через Namsen Ltd. є український бізнесмен Андрій Веревський із часткою 39,28%.

У 2022 фінансовому році (ФР, липень 2021 — червень 2022) «Кернел» отримав $41 млн чистого збитку проти $513 млн чистого прибутку за минулий ФР. Виручка знизилася на 5% — до $5,332 млрд.

Читайте нас в соцмережах Facebook та Telegram