Новини

Посол Франції з питань Чорного моря відвідав потужності «НІБУЛОНу» в Миколаєві

Посол Франції з питань Чорного моря відвідав потужності «НІБУЛОНу» в Миколаєві. Під час візиту Мікаель Ру та представники «НІБУЛОНу» обговорили проблему заблокованого флоту та необхідність його виведення для збільшення експортного потенціалу Дунаю.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби компанії.

Директор із взаємодії з органами влади «НІБУЛОНу» Михайло Різак зазначив, що евакуація флоту з миколаївського портового вузла має повернути ціну на фрахт на Дунаї на довоєнний рівень, що здешевить логістику на близько 10 доларів за тонну.

Читайте також: «Ми багато втратили». «Нібулон» позиватиметься проти Росії через завдані нею збитки

За його словами, побудована компанією вже у воєнний період логістика Дунаєм зіграла важливу роль для всього українського експорту в той час, коли глибоководні порти Одеси не працювали. Однак, попри високий потенціал і практичність, на сьогодні цей експортний шлях не використовується на максимум, адже програє в вартості логістики до порту глибоководним портам Одеси на 6-8 доларів за тонну.

«Зараз Бессарабія є дорожчою в плані залізниці й доставки автотранспортом у порівнянні з глибоководними портами, оскільки це додаткові 250 км автошляхів і 200 км залізниці, що здорожчує логістику», – зазначив Різак.

Вихід він вбачає у вирівнюванні ситуації, зокрема, «Укрзалізниця» могла б забезпечити конкурентні умови доставки агропродукції до дунайських портів, надавши спеціальні тарифи на свої послуги. Також через посла він звернувся до французьких організацій із проханням допомогти придбати ще 250 вагонів-зерновозів.

«Якби Україна імплементувала досвід ЄС щодо компенсації/скасування акцизу на пальне для каботажних перевезень, ми б врятували дороги від вантажівок і сьогодні бачили б Південний Буг і Дніпро судноплавними», – каже директор із взаємодії з органами влади «НІБУЛОНу».

Як повідомлялось раніше, у технопарк «НІБУЛОНу» доставлені ще п’ять сівалок HORSCH.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram