Новини

Прибуток – більший. Черкаський “Аграрій” переходить на менш затратні культури

Щоб втриматися на плаву в цьогорічних непростих умовах ФГ “Аграрій” суттєво скорочує витратну частину виробництва, передусім це перехід на менш затратні у вирощуванні і більш прибуткові культури. 

Про це розповів співзасновник господарства Василь Бялківський, пише The Ukrainian Farmer.

“Нам у цьому навіть допомогла погода. На момент сівби озимого ріпаку в ґрунті було достатньо вологи після гарних дощів, тож ми збільшили посівні площі під цією культурою й отримали гарні сходи. На сьогодні ріпак – досить прибуткова культура, попри затратність його вирощування. Натомість скорочуємо площі посівів пшениці через високу собівартість вирощування й низькі ціни на неї”, – сказав він.

За його словами, на сьогодні, щоб із пшеницею вийти хоча б у “нуль”, треба отримати урожайність щонайменше 6 т/га, а це досить складно в умовах нашого регіону.

Також у планах господарства застосовувати напівпар – не засівати поле весною, щоб мати час на якісну підготовку ґрунту для озимого ріпаку.

Від кукурудзи теж поступово відмовляються через дорогу логістику й досушування, а також брак площ для зберігання. Якщо в кращі роки в господарстві було десь 300 га пшениці і 300 га кукурудзи, то вже цього року пшениці буде 100 га, а кукурудзи наступного року також планують посіяти 100 га.

Бялківський заявив, що для оптимізації системи підживлення, поступово переходять на рідкі комплексні добрива, а для цього треба міняти весь технологічний процес і техніку.

“З іншого боку вводимо в структуру посівів більше сої, адже вона забезпечує азотом і є добрим попередником. А витрати на її вирощування значно нижчі, ніж, наприклад, пшениці”, – сказав він.

Як повідомлялось раніше, в Київській області СФГ “Істок” оптимізувало систему підживлення й захисту.