Новини

Пропозиція українського зерна зменшується, ціни виростуть – експерти

Українські аграрії не планують продавати пшеницю за заниженими цінами, оскільки пропозиція зерна виявиться значно нижчою.

За даними аналітиків, якщо у червні старий врожай становив 70% експортованої української пшениці, то наразі пропозиція зерна починає зменшуватися. Запаси є мінімальними, а нового врожаю поки що зібрано лише 200 тисяч тонн.

Варто зазначити, що пшениця є найбільш чутливою серед усіх сільськогосподарських культур до новин про пролонгацію зернового коридору і має високу політичну значимість. Політичні новини щодо можливого виходу Російської Федерації, які очікуються найближчими днями, стануть підтримуючим фактором для цін на пшеницю, які, мінімум, залишаться на поточному рівні. Прогнозується, що Україна збере 14-15 мільйонів тонн пшениці до кінця липня, тому ціни, на тлі значної пропозиції, можуть тимчасово знизитися, але вже у вересні вони будуть складати не менше 200 доларів за тонну, зауважують аналітики з аналітичного департаменту кооперативу “ПУСК”.

Також по темі: На окупованих територіях знаходиться шоста частина врожаю пшениці 

Крім того, наголошується на глобальному тренді зростання цін на ринку пшениці. В Україні, як вже зазначалося, буде зібрано менше пшениці, і вже не буде запасів на рівні 25 мільйонів тонн, як це було у минулому році.

З урахуванням прогнозів щодо загального збору пшениці, Україні буде потрібно експортувати приблизно 1 мільйон тонн щомісячно, що є можливим з точки зору логістики. Затрати на вирощування зросли, тому фермери не будуть продавати зерно за заниженими цінами, такими, які були минулого року (160 доларів за тонну). Більше того, аграрії не будуть поспішати з продажем зерна, поки ціна не перевищить позначку в 200 доларів за тонну. Вони будуть утримувати продукцію, очікуючи цінових позначок, які перевищують витрати на вирощування, повідомили представники кооперативу “ПУСК”.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram