Новини

Пропозиція м’яса птиці значно вища за попит – аграрій

Заступник директора ТОВ «К-Агроінвест Трейд» Юрій Яковлев заявив, що нині пропозиція м’яса птиці суттєво перевищує попит. Паралельно зростає собівартість виробництва птахопродукції. Виробник у цій ситуації почувається не найкраще, тому йдеться більше про виживання, а не розвиток бізнесу.

Про це пише Наше птахівництво.

«До останнього року виробництво м’яса бройлерів поступово нарощували, збільшувалася кількість господарств, що вирощували птицю, попри те, що споживачів не ставало більше. Хоча останнім часом зросла й кількість переробних підприємств, а також підвищилося споживання готових м’ясо-ковбасних виробів», – сказав він.

Використання генераторів коштує підприємству в кілька разів дорожче, ніж електроенергія з мережі. Відповідно все це позначається на собівартості виробництва м’яса птиці.

Читайте також: Страусина ферма як бізнес – історія з Закарпаття

«Світло в нашому господарстві вимикають на 12-14 годин на добу. Увесь цей час працюють генератори, щоб забезпечувати роботу системи мікроклімату в пташнику й інші виробничі процеси», ‒ сказав Яковлев.

Погіршує ситуацію й цьогорічна спека: потрібні додаткові заходи для забезпечення нормальної вентиляції та температури в пташнику, щоб запобігти тепловому стресу в птиці.

«У спеку кури гірше набирають вагу, бо більше споживають води і менше ‒ корму. Отже, наприкінці вирощування підприємство отримує меншу кількість м’яса, ніж заплановано. Виходить, що затрати суттєво збільшуються, а кількість виробленої продукції зменшується. Тому чимало середніх і дрібних фермерських господарств, що вирощують бройлерів, нині замислюється щодо скорочення посадки птиці, виробничих пауз і взагалі припинення посадки птиці на вирощування на деякий час», – сказав Яковлев.

Як повідомлялось раніше, аграрії заявили, що перед забоєм птиця щонайдовше має бути в комфортному стані.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram