Новини

Протеїни посприяли росту цінового індексу – торги GDT

За результатами торгів відбулося підвищення цін на молочні жири, що може бути пов’язано з високим попитом на сир, лактозу та суху маслянку та скороченням запасів сухого незбираного молока в Європі.

Про це повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.

У вівторок, 1 жовтня, відбулися 365-ті торги GDT, за результатами яких ціновий індекс склав 1164 і збільшився на 14 пунктів (+1,2%) з моменту проведення попереднього аукціону 17 вересня. Середня ціна на молочні продукти склала 3851 дол. за тону, що на 32 дол. менше порівняно до результатів попередніх торгів. Під час торгів було продано 38848 тон біржових товарів, що на 34 тони більше порівняно до минулого аукціону. Мінімальна пропозиція була зафіксована на рівні 37256 тон, а максимальна – на рівні 44468 тон. В торгах взяв участь 191 оператор молочного ринку, що на 6 компаній більше порівняно до 17 вересня.

За результатами торгів зневоднений молочний жир подешевшав до 7213 дол. за тону (-0,1%). Ціна на товар стабільна через поміркований попит на молочні жири на зовнішніх ринках. Хоча, в Європі ціни на молочний жир йдуть вгору на фоні обмеженої пропозиції молока-сировини. Організатори торгів прогнозують збільшення ціни на зневоднений молочний жир на 1,3% в листопаді, але очікують зниження на 1,4% в грудні.

Ціна на вершкове масло на цих торгах склала 6407 дол. за тону і впала на 1,4% порівняно до результатів попереднього аукціону. За даними USDA, попит на вершкове масло в світі минулого тижня був поміркованим. На сході і заході США спостерігалося зниження цін на вершкове масло минулого тижня. Частина американських виробників вершкового масла призупинили роботу, а інші працюють на склад і роблять запаси товару. В Океанії також спостерігалося зниження цін на масло, а попит на товар скоротився з боку харчової промисловості під впливом інфляції.

В Європі попит на вершкове масло активний, минулого тижня ціни на товар росли вгору, а учасники ринку припускають, що покупці будуть купувати товар навіть в четвертому кварталі, коли традиційно на ринку сповільнюється активність. Запаси масла на складах обмежені. В той самий час, покупці вагаються купувати масло великими партіями за поточними цінами. Оскільки, пропозиція молока-сировини в Європі обмежена, то переробники використовують її для виробництва сирів та інших більш прибуткових товарів ніж масло. Згідно прогнозу організаторів GDT, вершкове масло може подешевіти на 1,5% в листопаді і на 2% в грудні.

Читайте також: Аналітики розповіли, яким був серпень для українських виробників молокопродуктів

Ціна на сухе незбиране молоко виросла до 3559 дол. за тону, що на 3% більше порівняно до результатів торгів 17 вересня. За даними USDA, на ринку ЄС існує баланс попиту та пропозиції на сухе незбиране молоко, а ціни на товар підвищилися минулого тижня. Через скорочення обсягів виробництва молока в Європі, місцеві виробники здатні закривати лише поточні короткострокові потреби покупців, але даних обсягів не вистачає для поповнення складів. В Океанії спостерігається збільшення виробництва сухого незбираного молока пропорційне сезонному збільшенню обсягів надою. Ціни на новозеландське сухе молоко ростуть, а попит на товар активний в регіоні.

Виробництво сухого незбираного молока в Південній Америці повільне, а попит на товар місцевого виробництва активний в Бразилії та Північній Африці. Попит на американське сухе незбиране молоко на зовнішніх ринках досить обмежений. Хоча, на ринку США існує попит на товар, а його виробництво поступово збільшується. Організатори аукціону очікують зниження ціни на сухе незбиране молоко на 3% в листопаді, але прогнозують зростання на 2,5% у грудні.

Ціна на сухе знежирене молоко знизилась до 2795 дол. за тону, що на 0,6% менше порівняно до результатів торгів 17 вересня. За даними USDA, попит на товар в Європі досить повільний і покупці утримуються від купівлі додаткових обсягів. Скромні запаси сухого знежиреного молока на європейських складах відповідають в’ялому попиту. Хоча, минулого тижня ціни на сухе знежирене молоко в США підвищилися на фоні активізації попиту на зовнішніх ринках, у тому числі в Мексиці. В Океанії збільшились обсяги виробництва сухого знежиреного молока на фоні зростання виробництва молока-сировини. За інформацією USDA, в вересні в регіоні зріс попит на сухе незбиране молоко виробництва Нової Зеландії. Наприкінці третього кварталу в Південній Америці активізувався попит на даний товар. Організатори аукціону очікують скорочення ціни на сухе знежирене молоко на 0,5% в листопаді і на 0,4% в грудні.

Сир Чеддер подорожчав до 4606 дол. за тону (+3,8%), але сир Моцарелла подешевшав до 4960 дол. за тону (-7,7%). Як повідомляє USDA, сири користуються попитом на експортних ринках та в регіонах виробників. Скорочення обсягів надою стримує виробництво сирів в США. Певні американські сироварні простоювали протягом кількох тижнів. Головним чином, покупці закривають короткострокові потреби в сирах. В ЄС попит на сири досить активний як в торгівельних мережах, так і з боку підприємств харчової промисловості, але вже не має ажіотажу на товар в країнах Південної Європи з закінченням туристичного сезону.

Запаси сирів на європейських складах менші ніж зазвичай через нестачу молока-сировини. Сировари в Океанії працюють на повну потужність через активний попит на сири в регіоні та за його межами. Хоча, інфляція стримує попит на сири в секторі громадського харчування в Океанії. Організатори торгів припускають, що сир Чеддер подорожчає на 30,8% в листопаді і на 2,8% в грудні. Очікується, що сир Моцарелла може подешевшати на 7,7% в листопаді.

Лактоза за результатами сесії подорожчала до 952 дол. за тону (+6,7%). За даними USDA, попит на лактозу на зовнішніх ринках стабільний. Найбільш активно товар купують виробники кормів і продуктів харчування. Деякі американські переробники повідомляють про обмеження виробництва лактози внаслідок технічних робіт, які направлені на збільшення виробничої потужності. Згідно прогнозу GDT, очікується збільшення ціни на товар на 6,7% в грудні.

Суха маслянка подорожчала до 3171 дол. (+5%). Як повідомляє USDA, спостерігається активізація попиту на суху маслянку. Учасники ринку прогнозують інтерес до товару з боку покупців в четвертому кварталі в сезон випічки напередодні новорічних свят. Організатори торгів припускають, що суха маслянка подорожчає на 5,2% в грудні.

Наступні торги GDT відбудуться 15 жовтня.

Як повідомлялос раніше, набули чинності нові вимоги до безпечності і якості молока та молокопродуктів.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram