Новини

Реалізація земельної реформи має відбуватися згідно з наміченим планом – міністерство

Перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Тарас Висоцький заявив, що другий етап ринку землі потрібно впроваджувати з 1 січня 2024 року, щоб не повертатися до ідей емфітевзису, додаткових договорів оренди і прихованого ринку.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

За його словами, о в цьому питанні позиція Міністерства агрополітики залишається незмінною.

“З точки зору неповернення до ідей емфітевзису, додаткових договорів оренди та прихованого ринку землі, а в обігу наразі перебуває не більше ніж 1,5% землі, потрібно охочим його (земельний наділ – ІФ-У) продати надати можливість зробити це офіційно. Наша позиція залишається незмінною”, – сказав він.

Чиновник заявив, що земельне питання доцільно розглядати з тієї позиції, що ні в кого в Україні немає сумнівів щодо того, кому дозволено купувати землю: виключно фізичним особам – громадянам України, а також юрособам, власниками яких є громадяни України.

Читайте також: ВАР проти земельної реформи – просить перенести наступний етап на “після війни”

Висоцький заявив, що у парламенті є пропозиції від народних депутатів, які підтримують закріплене в законодавстві положення про 10 тис. га. Є також законопроєкти, що згадують допустиму до купівлі площу землі в 100 га і в 500 га.

Заступник міністра також зазначив, що Мінагрополітики не подавало до парламенту на розгляд якийсь документ, у Верховній Раді є тільки ініціативи від народних депутатів. Відповідно, відомство не бере активної участі в земельній дискусії.

“З нашої позиції, якщо подивитися на земельний ринок, то, в принципі, він невеликий із точки зору обсягів – 1,5%, які продають. Якихось великих коштів він не потребує. Як ми й казали, це міф, що українці просто завтра захочуть продати всю землю. Цього немає, ніхто цього не робить. Це справді велика, сильна сторона нашої нації – ми розуміємо цінність землі”, – сказав Висоцький.

Як повідомлялось раніше, земля подорожчає після старту другого етапу земельної реформи.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram