Новини Рослинництво

Risoil спростував відправлення зараженої макухи з порту Чорноморськ

Заява Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в Одеській області про буцімто виявлення сальмонели в партії соняшникової макухи, яка була відправлена у листопаді з терміналу ТОВ «СП Рисоіл Термінал» в морському порту Чорноморськ, не відповідає дійсності. Про це повідомила прес-служба Risoil.

Увесь товар, зокрема і соняшникова макуха, перед відвантаженням на експорт обов’язково перевіряється. Заява про наявність у ньому Salmonella Rissen викликає обурення як в експортера (Risoil Ukraine), так і покупця (H.Bögel GmbH & Co. KG) в Німеччині. Контракт було виконано у повному обсязі та за усіма вимогами законодавства”, — вказала прес-служба.

Зазначається, що інформаційне повідомлення системи RASFF, на яке посилалася Держпродспоживслужба, належить до виявлення бактерій вже після розміщення вантажу на складі іншої іноземної компанії, до якого Risoil Ukraine не мала жодного відношення.

Попередньо зараження могло статися саме там. Наскільки нам відомо, зараз німецька сторона проводить ретельний аналіз об’єкта”, — вказано у заяві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: УЗ оголосила новий вид аукціонів – без фіксації дати навантаження вагонів

В компанії також назвали «дивним» заклик Держпродспоживслужби повідомляти їй у разі виявлення вказаного вантажу в обігу, оскільки місце перебування цього експортного вантажу відоме, а його обіг на території України не здійснюється взагалі.

Рекомендуємо Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в Одеській області відповідально ставитися до фактів та методів своєї роботи. Ми вимушені будемо публічно реагувати на будь-які спроби нашкодити репутації групи компаній, а також повідомляти правоохоронним органам у разі отримання «натяків» на надання неправомірної «грошової винагороди» та про пов’язане із цим перешкоджання господарській діяльності”, — наголосили в Risoil.

У листопаді працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) викрили масштабну схему поборів посадовими особами Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в Одеській області. Посадовці брали хабарі від суб’єктів господарської діяльності, які здійснюють експорт зернових культур через морські порти Одеської області так званим зерновим коридором.

Оперативні агроновини в соцмережах Facebook та Telegram