Новини

Різновиди ф’ючерсів на Біткоїн: який тип обрати?

Ринок цифрових активів сьогодні пропонує декілька різновидів деривативних інструментів, серед яких ф’ючерси Біткоїн є найбільш популярними. Окрім класичних строкових та безстрокових варіантів, можна використовувати й інші рішення, орієнтуючись на власну обрану торгову стратегію.

Основні види ф’ючерсів

Ринок криптовалют готовий запропонувати декілька основних видів криптоф’ючерсів:

  • Ф’ючерси на Біткоін з фізичною доставкою.

Ці контракти передбачають фактичну доставку ВТС на визначену дату. Учасники зобов’язані фізично поставити або отримати криптовалюту за умовами контракту. Такі ф’ючерси використовуються, коли сторони бажають фактично мати цифрові активи в своїй власності.

  • Біткоїн-ф’ючерси з фіатним розрахунком.

У цьому випадку фізична доставка ВТС не передбачена. Замість цього, ф’ючерсні контракти розраховуються на основі різниці в ціні на теперішню та визначену у майбутньому дату. Це може виглядати як угода на розрахунок фіатними коштами в обрану дату, а не на фактичну передачу ВТС.

  • З фіксованим строком.

Це ф’ючерсний контракт із чітко визначеним строком закінчення. Угода виконується на певну дату в майбутньому, що забезпечує прогнозованість у закритті позицій та розрахунках.

  • Безстрокові (постійні).

Це контракти без чітко визначеної дати закінчення. Вони можуть продовжуватися без обмежень, доки трейдер не вирішить самостійно закрити позицію. Такі ф’ючерси – це більш гнучке та безпечне рішення для трейдера.

  • Стандартизовані ф’ючерси.

Це контракти із фіксованими розмірами та умовами, встановлені криптобіржею чи фінансовою установою. Вони мають однакові умови для всіх учасників ринку, спрощуючи процес ф’ючерсної торгівлі.

У якому випадку варто використовувати ф’ючерси на Біткоїн?

Ф’ючерси на Bitcoin можуть бути корисним інструментом як для інвесторів, що шукають захист від ризиків, так і для трейдерів, що прагнуть вигідно використовувати волатильність ціни цифрових монет. В загальному сенсі, ф’ючерс – це чудове рішення для наступних ситуацій:

  • Захист від цінових коливань.
  • Спекулятивна торгівля.
  • Управління ризиками.
  • Диверсифікація портфеля.
  • Забезпечення позицій.

Учасники ринку можуть використовувати ф’ючерси для забезпечення своїх фінансових позицій на ринку криптовалют, зменшуючи усі ризики, які орієнтовані на волатильність. Якщо ви вмієте оперувати цим інструментом, варто ознайомитись і з тим, як працюють та яка ліквідність ф’ючерсів на інші цифрові активи.

На правах реклами