Новини

Росія знищила 280 000 т зерна внаслідок атак на дунайські порти з липня – Financial Times

Удари російських дронів і ракет по Україні з липня знищили 280 000 т зерна, що зберігалося, пише Financial Times із посиланням на дані уряду Великої Британії. Протягом останніх двох місяців Росія здійснила хвилю атак на дунайські порти України з метою завдати шкоди економічній інфраструктурі та експортним маршрутам.

Ключові факти

  • Україна, яка виробляє половину світового експорту олії та 10% пшениці, експортувала близько 35 млн т зерна через Дунай за останні 12 місяців.
  • Разом із залізничними перевезеннями через Європу це забезпечило життєво важливу економічну підтримку країни.
  • За даними видання, водночас те, як швидко українські компанії зможуть покрити додаткові витрати на ці альтернативні маршрути, стало нагальним питанням.
  • «Українським фермерам стає безглуздо садити врожай, оскільки вони просто втрачають гроші», – сказав Євген Осипов, генеральний директор компанії «Кернел». За його прогнозами, високі витрати підірвуть виробництво зерна в Україні та призведуть до скорочення експорту вдвічі у 2024 році порівняно з торішнім рівнем.
  • Президент Асоціації міжнародних експедиторів Віктор Берестенко вважає, що експорт тонни зерна до Єгипту через Дунай коштує приблизно $116/т порівняно з приблизно $69 до вторгнення Росії минулого року.
  • Українські фермери та відправники вантажу кажуть, що потужності Дунаю можуть розширюватися й далі.
  • «Перевага Дунаю в тому, що тут є безліч місць для навантаження, а інфраструктура розподілена, – сказав генеральний директор «Нібулона» Андрій Вадатурський. – Це також означає, що Україна не танцює під дудку Росії».

Контекст

17 липня РФ направила Туреччині, Україні й ООН свої заперечення щодо продовження «зернової угоди» та відмовилася її продовжувати. Міноборони країни-агресора заявило, що через вихід Росії з «зернової угоди» з 20 липня всі судна, які прямують в акваторії Чорного моря в українські порти, розглядатимуться як потенційні перевізники вантажів військового призначення.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram