Рослинництво

Селекціонери здивовані. На півночі Харківської області дозріває навіть виноград Молдова

На півночі Харківської області нормально дозріває пізньостиглий сорт Молдова, хоча потрібної суми температур – 3000 0С там не буває. До такого висновку дійшли місцеві селекціонери, чому були немало здивовані.

Про це заявив кандидат сільськогосподарських наук, співробітник Інституту ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н.Соколовського Вадим Соловей, йдеться у журналі «Садівництво по-українськи».

За його словами, важливу роль відіграє наявність захищеного місця, кам’яної будівлі поряд як акумулятора тепла тощо.

Читайте також: У Португалії продаж винограду закінчився на місяць раніше звичайного

“Проте в умовах регіонів України із більш континентальним кліматом, особливо на Лівобережжі, зменшується кількість похмурих днів, і завдяки підвищеній інсоляції потрібна менша сума температур”,  – сказав він.

Експерт заявив, що температурний режим з травня по вересень кардинально впливає на успіх вирощування винограду. Сума ефективних температур, за середньобагаторічними даними за травень-вересень, змінюється від 2600–2650 °C на Черкащині і півдні Київщини та Сумщини, до 2450–2550 °C – на півночі Волині, Житомирщині, Чернігівської області.

«Постає питання: чи достатньо цього, щоб отримати якісний врожай сонячних ягід? На думку виноградарів південних регіонів, це дуже мало. Свого часу, перебуваючи у відрядженні у Молдові, я поцікавився у місцевих селекціонерів, що вони б порекомендували для наших умов. У відповідь почув, що винограду потрібно мінімум 3000 °C», – сказав Соловей.

Як повідомлялось раніше, в Одеській області фермери не хочуть вирощувати виноград.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram