Новини

Штрафи та втрата клієнтів. Через блокаду кордону низка компаній має труднощі з виконанням угод

Внаслідок блокади на кордоні низка компаній має труднощі щодо виконання зобов’язань перед замовниками, що призводить до штрафних санкцій з боку покупців, скасування нових замовлень та втрати клієнтів.

Про це розповіли у Європейській Бізнес Асоціація (ЄБА), пише Укрінформ.

В ЄБА кажуть, що наразі ситуація ще гірша, аніж була наприкінці минулого року.

“Ми не бачимо ознак врегулювання найближчим часом. До того ж ситуація стає все більш напруженою, враховуючи появу кричущих випадків висипання зерна, псування транспорту тощо”, – йдеться у повідомленні.

У Бізнес Асоціації зазначають, що через блокаду компанії мають труднощі щодо виконання зобов’язань перед замовниками, що призводить до штрафних санкцій з боку покупців, скасування нових замовлень та втрати клієнтів.

Читайте також: “Granica на мяжы”. ЗМІ розповіли, як Польща нарощує торгівлю з Росією через Білорусь

Неможливість імпортувати необхідну сировину чи комплектуючі створює ризики для українських виробництв. Все це безпосередньо впливає на доступ населення в Україні до необхідних товарів та безперебійну роботу підприємств.

В ЄБА зазначили, що оскільки більшість товарів компаній прямують через Польщу транзитом, ця ситуація має вплив і на країни ЄС. Допоки не буде створено дієвого запобіжника на рівні ЄС, який би унеможливив блокування кордону та перекриття критично важливих магістральних шляхів, такі дії можуть продовжуватись.

“Наразі компанії шукають альтернативні логістичні маршрути, переорієнтовуються на інші доступні пункти пропуску, однак це тягне за собою суттєве здорожчання транспортних витрат, а це впливає на собівартість продукції та цінову конкурентоспроможність компаній. Компанії також розглядають переорієнтацію на інші види транспорту, наприклад зараз активно обговорюється можливість використання контрейлерних потягів”, – заявили у ЄБА.

Як повідомлялось раніше, Кубраков розповів, яких збитків Україні завдає блокада кордону поляками.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram