Тваринництво

Сир Фета в Україні стає Набілом: виробники повинні змінити назву відповідно до закону

Спілка молочних підприємств України взяла участь у комбінованому практикумі з ребрендингу сиру Фета та просування українського бренду Nabil.

До участі у заході також долучилися представники проекту “Інституційна та політична реформа для дрібного сільського господарства» (IPRSA)”, асоціацій молочної галузі, заводів-виробників сиру та ритейлу.

Дотримуючись національної законодавчої бази, Україна захищає схеми якості від незаконного виробництва або збуту продуктів, найменування яких охороняються в країні або країнах, з якими Україна погодила взаємне визнання географічних зазначень. Відповідно до статей 202-203 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, Україна охороняє географічні зазначення, зареєстровані в ЄС і перелічені в Додатку XXII-C до Угоди, а також нові географічні зазначення, які будуть реєструватися надалі.

Читайте також: Сімейні молочні ферми запустили нову сироварню в Рівненській області

Передбачено семирічний перехідний період з дати набрання чинності цією Угодою, що включає перехідний період для використання географічних зазначень ЄС для сирів: Parmigiano Reggiano, Roquefort і Feta, який закінчується 31 грудня 2022  року. Після цього українські виробники сиру Фета мають змінити назву свого продукту на іншу.

Проектом було запропоновано використовувати назву “Набіл”, але підкреслено, що підприємства мають вибір: прийняти “Набіл” як загальну для всіх виробників назву для сирів типу Фета, або ж реєструвати власну назву тільки для продукту свого виробництва.

Дискусію вирішено продовжити для обговорення тих питань, які супроводжують ребрендинг – вплив на продажі, питання експорту, розробка технічних регламентів тощо.

Оперативні агроновини в соцмережах Facebook та Telegram