Новини

Слідство у справі про баржі Дунайського пароплавства – САП

Прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно 2 колишніх депутатів Одеської облради, ексголови правління УДП та 3 працівників підконтрольних депутатам юридичних осіб, які організували злочинну схему, реалізація якої призвела до втрати 32 суден, що належали УДП та завдання збитків на суму 82,654 млн грн.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби САП.

За дорученням прокурора детективами НАБУ відкрито стороні захисту матеріали справи для ознайомлення.

У відомстві заявили, що у межах досудового розслідування, яке здійснювали детективи НАБУ за оперативного супроводу СБУ, встановлено, що на початку серпня 2017 року у депутата Одеської облради виник злочинний умисел на заволодіння чужим майном, а саме ліхтерами УДП, для подальшої побудови з них більших за розміром та місткістю барж, необхідних для здійснення господарської діяльності підконтрольних йому товариств.

У САП зазначили, що для реалізації цього злочину особа залучила у якості співорганізатора іншого депутата облради, а також голову правління УДП та інших підконтрольних осіб, з чітким розподілом функцій кожного учасника схеми. Діючи відповідно до схеми, зловмисники забезпечили укладення договорів фрахтування з наперед визначеною компанією, не пов’язаною особисто ані з організаторами злочину, ані з підконтрольними їм товариствами.

Читайте також: УДП змінило назву 23 суден, згадавши українські міста в окупації

“У листопаді 2017 року відповідно до договору цій компанії було передано 18 ліхтерів вартістю понад 44,3 млн грн. Наступного року, увівши в оману нове керівництво УДП, зловмисники уклали додаткові угоди про передачу ще 14 ліхтерів на суму 38,35 млн грн”, – йдеться у повідомленні.

У подальшому 32 ліхтери перегнали до Туреччини, де з них перебудували баржі більшої місткості у кількості 12 штук. Після цього баржі були відбуксовані в Україну та оформлені на підконтрольні компанії.

За сприяння САП та НАБУ 12 новозбудованих барж передані в управління АРМА.

Дії підозрюваних кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 (у редакції статті, чинної на 12.06.2018); ч. 4 ст. 190 (у редакції статті, чинної на 09.11.2018) та ч. 3 ст. 209 (у редакції статті, чинній до 28.04.2020) КК України в залежності від ролі та участі кожного у реалізації злочинної схеми.

Зважаючи, що 4 підозрюваних перебувають у розшуку щодо них здійснювалось спеціальне досудове розслідування (in absentia).

Як повідомлялось раніше, УДП завершило 2023 рік з рекордним прибутком.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram