Новини

“Смертельна контрабанда”: на прилавках магазинів знайшли цигарки з “ЛДНР”

Правоохоронці виявили на українському ринку цигарки з акцизними марками так званих “ЛНР” та “ДНР”. Відповідні зразки направили на дослідження у Київський науково-дослідний інститут судових експертиз. Журналісти УНН поспілкувалися з експертами інституту та дізналися як саме проходить дослідження контрафактних цигарок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Канаді попередження про шкоду куріння почнуть друкувати на кожній цигарці

На вирішення судовим експертам найчастіше виносяться питання щодо відповідності маркування, оригінальності акцизних марок, якості тютюну, як речовини, та інші трасологічні дослідження.

“Під час однієї з експертиз нам потрапили сигарети, які мають акцизні марки так званих “ЛНР” і “ДНР”. Вони доставлялися контрабандою на територію України і завдяки нашим правоохоронним органам ця мережа була закрита. Також останнім часом нам привозять сигарети, які виготовлені на території російської федерації, які ми відповідно також досліджуємо. Вони, звісно, не відповідають нашим нормам закону”, – розповів експерт КНДІСЕ Сергій Січкар.

Експерт відзначає, що подібні випадки контрабандних тютюнових виробів – не рідкість. Крім того, досить часто об’єктом дослідження стають цигарки підпільного кустарного виробництва.

“Продаж таких цигарок націлений на заробіток грошей і ні в якому випадку про якогось там споживача ніхто ніколи не думає. Бувають такі випадки, коли в тютюні ми знаходимо різні сторонні металеві домішки або пір’я. Також були випадки, коли натомість тютюну встановлювалася махорка”, – розповів експерт.

Замовниками таких досліджень є правоохоронні органи, які виявляють у рамках своєї діяльності ознаки контрабанди чи контрафакту тютюнових виробів.

“Такі експертизи призначаються для того, аби встановити чи саме це є справді тютюновими виробами і чи дійсно воно відповідає вимогам ДСТУ. Ми проводимо комплексну експертизу, яка складається з біологічної та хімічної частини, зокрема біологи досліджують наявність тютюну, хіміки досліджують вміст смол та нікотину, товарознавці встановлюють маркування – чи відповідає ЗУ України, яка ринкова вартість і тд.”, – наголошує Сергій Січкар.

Експертизу проводять за допомогою інноваційного обладнання – курильної машини, яка дозволяє одночасно досліджувати до 10 пачок цигарок. В цій машині відбуваються автоматичні процеси підпалювання та куріння, визначається вміст смол та нікотину.

По завершенню процесу куріння машина показує результати дослідження – кількість цигарок, середню кількість затяжок в одній сигареті та сукупність смол, води та нікотину.

В КНДІСЕ розповідають – досліджують не лише цигарки, а й тютюн для кальянів та різні види електронних сигарет.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram