Новини

Сьогодні світ відзначає День річки Дніпро

Починаючи з 2003 року, щорічно в першу суботу липня відзначають екологічне свято, яке присвячене одній з найбільш спокійних і величних річок – Міжнародний день Дніпра. Дніпро протікає по території відразу трьох держав: Росії, Білорусії і України.

Головна мета Міжнародного дня Дніпра – привернення уваги громадськості до сучасних проблем басейну Дніпра, а також поширення інформації про методи вирішення цих проблем. На сьогоднішній день Дніпро знаходиться в складній екологічній ситуації і гостро потребує захисту і відновлення ресурсів, зведенні до мінімуму забруднення, покращення стану води і охорони басейнів.

Дніпро є по довжині четвертою рікою в Європі. Його довжина становить 2 201 кілометр. Площа басейну Дніпра – 504 000 квадратних кілометрів. Витік Дніпра знаходиться в селі Дудкіно в Смоленській області. Впадає річка в Дніпровський лиман Чорного моря на Україні. Русло річки досить звивисте, ділиться на безліч рукавів. Заплава низька, заболочена, на її території знаходяться численні озера.

Також по темі:”Екоцид”Глава Офісу президента України розповів про екологічні наслідки катастрофи на Каховській ГЕС

Дуже цікавий факт. У районі порогів Дніпра деякі аквалангісти шукають скарби, ймовірно затонулі тут разом з потерпілими крах судами. Згідно з однією з легенд, війська отамана Івана Підкови після чергового нападу на Стамбул перевозили через поріг Дніпра дивовижні багатства. Кілька кораблів розбилися на порогах, а скарби залишилися десь на дні. Тому і сьогодні, професійні дайвери продовжують вивчати дно Дніпра біля старовинних міст, розраховуючи виявити історично цінні артефакти.

Варто відзначити, що глибина Дніпра дуже відрізняється. Наноси річки створюють різноманітні мілини і острови, в районі яких глибина досягає всього півметра. В інших частинах вона доходить до декількох метрів, а в Дніпровському водосховищі становить близько 50 метрів.

У двадцятому столітті на Дніпрі почалося будівництво каскаду водосховищ. Вони значно змінили русло річки, скоротивши і розширивши його в деяких місцях. Підняття рівня води в важко прохідних ділянках дозволило зробити Дніпро доступнішим для судноплавства, а самі водосховища перетворилися в резервуари для безлічі промислових і сільськогосподарських підприємств.

Щодня в Дніпро незаконно скидаються тисячі тон промислових, радіоактивних та побутових відходів. Багато відпочиваючих на березі Дніпра, після себе залишають гори сміття. Велика кількість мостів та інших споруд на річці прийшли в аварійний стан. Міжнародний день Дніпра створений саме для того, щоб нагадати всім нам, якщо не вживати ніяких дій, то слов’янський народ ризикує втратити багатюще природне надбання – дивовижну річку Дніпро.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram