Рослинництво

Суперзимостійка яблуня: науковиця НААН порекомендувала сорт для аматорського саду

Професорка Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України Тетяна Кондратенко порекомендувала сорт яблуні Антонівка кам’яничка для вирощування в аматорському саду.

Антонівка кам’яничка – це пізньоосінній сорт яблуні, який був поширений в Україні наприкінці XIX століття. Дерево сильноросле, з широкоокруглою середньозагущеною кроною. Має високу морозостійкість (до -37 °С) та стійкість до хвороб, таких як парша та борошниста роса. Цвіте в середньоранні строки, рясно, дружно. Від запилення пилком поширених пізньоосінніх і зимових сортів (Ренет Симиренка, Амулет, Скіфське золото, Чемпіон) зав’язує 8–25% плодів.

Яблука середнього та вище від середнього розміру (140-160 г), одномірні, округло-циліндричної форми зі згладженими ребрами у верхній частині, зеленувато-світло-жовті, із середнім сизим нальотом, інколи з рожевуватим рум’янцем на сонячному боці. М’якуш від зеленувато-білого до жовтувато-білого, середньої зернистості, щільний, соковитий, ароматний, солодко-кислий (7 балів).

Також по темі: Як виростити здоровий сад: українські селекціонери вивели імунні сорти яблунь

Антонівка кам’яничка – це високоякісний сорт яблуні, який підходить для вирощування в аматорському саду. Дерево невибагливе до умов вирощування, має високу врожайність та стійкість до хвороб. Яблука мають хороший смак і аромат, можуть використовуватися як свіжими, так і для переробки.

Знімальна стиглість Антонівки кам’янички припадає на середину вересня. У прохолодному домашньому сховищі за 1-2 тижні плоди досягають споживчої стиглості, після чого зберігаються 3-4 тижні. Транспортабельність яблук висока. Використовують їх як свіжими, так і на всі види домашньої переробки: сушіння, мочіння, приготування соків, пюре, пастили, варення, мармеладу, виноматеріалів.
Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram