Тваринництво

“Свинарі України” роз’яснюють специфіку контрактної моделі вирощування свиней

Цими днями асоціація “Свинарі України” працює як гаряча лінія і пояснює виробникам особливості контактової моделі вирощування свиней, інтерес до якої підвищився у зв’язку із оголошенням програми підтримки від USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Про це йдеться на сайті асоціації.

АСУ зазначила, що долучилася до проєкту розвитку моделей контрактного вирощування свиней від самого початку. Цього літа за безпосередньої участі фахівців об’єднання було організовано навчальний тур до США. У його ході власники і керівники свинарського бізнесу спілкувалися з тамтешніми виробниками й експертами галузі щодо специфіки роботи за цією моделлю та можливості її адаптації в Україні.

Читайте також: АЧС на Полтавщині: у районах виявлення оголошено карантин

Контрактування передбачає бізнес-стосунки між фермою-маточником та відгодівельником, коли останній отримує фіксовану плату за відгодівлю товарного поголів’я на замовлення маточника, не набуваючи права власності на цих тварин. Маточник при цьому забезпечує відгодівельник кормами і ветеринарним супроводом, не інвестуючи у капітальне будівництво комплексів.

В АСУ заявили, що ця схема вже реалізовується в Україні — є пілотне підприємство у Львівській області. Тому, ураховуючи успішність закордонної та української практики, виникла ідея її масштабувати і у такий спосіб сприяти розвитку вітчизняного свинарства.

З цією метою Програма USAID АГРО надасть до 14,8 млн грн співфінансування для впровадження контрактної та/або кооперативної моделі вирощування свиней, а експерти АСУ з радістю приєднуються до цієї ініціативи.

Як повідомлялось раніше, “Свинарі України” запускають оперативну карту спалахів АЧС.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram