Новини

Томати, цитрусові та гранати переважно імпортуються з Туреччини

Наразі томати, цитрусові та гранати переважно імпортуються з Туреччини.

Про це пише Fresh Plaza.

“Ми перейшли з Satsumas на W.Murcott незадовго до початку року. Загалом перехід пройшов без проблем, і ми постійно отримували достатні обсяги. Якість цитрусових, що імпортуються досі, також була досить гарною”, – каже Зія Сізгін, імпортер та керуючий директор компанії Uvafruit Handels Ltd, розташованої на віденському оптовому ринку.

Він також вказує на різницю у цінах між турецькими мандаринами W.Murcott та товарами з інших країн походження.

Товари з Туреччини приблизно на 20-25% дешевші за іспанські і приблизно на 15% дешевші за грецькі.

“Ми очікуємо, що зможемо запропонувати сорт W.Murcott до кінця лютого. Проте слід зазначити, що зараз у Туреччині досить вітряно. Тобто снігу немає, але багато дощів”, – каже імпортер.

Читайте також: Шукає постачальників з України. Туреччина відчуває дефіцит яблука для експорту

Ще однією окрасою холодного сезону є турецькі гранати. Крім перевірених традиційних фруктів, Uvafruit також імпортує та продає органічні гранати.

Тим часом збут звичайних гранатів турецького походження триває повним ходом.

“Попит, як і раніше, високий і стабільний. Нам допомагає не тільки трохи нижча ціна на палети в порівнянні з Іспанією, але й унікальний смак і пов’язана з ним важливість турецького гранату. Ми сподіваємося, що зможемо пропонувати традиційний товар ще близько місяця, але це також певною мірою залежить від початку перуанського сезону”, – каже Сізгін.

Крім того, наразі у торгівлю надходять тонни турецьких томатів.

“Тільки кілька голландських та бельгійських тепличних томатів все ще продаються, а іспанські товари значно дорожчі, особливо томати-сливки”, – пояснює Сізгін.

Землетрус у Східній Туреччині у лютому 2023 року лише незначною мірою вплинув на експорт сільськогосподарської продукції.

Як повідомлялось раніше, Україна та Туреччина готові ратифікувати угоду про вільну торгівлю.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram