Новини

Ситуація в Червоному морі. Що відбувається з китайським імбиром?

Через ситуацію в Червоному морі багато операторів більше не приймають замовлення. У фруктово-овочевій галузі обставини можуть швидко змінюватись, і саме це відбувається з китайським імбиром та іншими продуктами, що постачаються з Азії до Європи.

Про це пише Fresh Plaza.

“У зв’язку з кризою, що триває в Червоному морі, де єменські хусити нападають на західні судна, багато операторів, наприклад наш китайський постачальник імбиру, перестали приймати замовлення. Судноплавні компанії збільшили вартість контейнера більш ніж втричі, а вантажі, які будуть перенаправлені з мису Доброї Надії, займуть від 50 до 55 днів шляху, що викликає побоювання щодо якості продукції після прибуття”, – заявив менеджер з продажу Nuovafrutta в Мілані Джорджіо Доннарумма.

Читайте також: Експорт яблук зупинили ракетні атаки у Червоному морі

Він передбачив, що “з кінця січня на ринку імбиру відбудуться радикальні зміни, а вартість знизиться на 30-40 відсотків”

Китайський імбир, який зазвичай домінує у перші місяці року і який був дуже дорогим в останній період, тепер буде ще дорожчим.

“Ми забронювали контейнер з Китаю в середині грудня, але він досі не відправлений. Наш постачальник сказав нам почекати кілька тижнів, щоб подивитися, як розвиватиметься ситуація в Червоному морі. Одним із варіантів було б заздалегідь оплатити весь вантаж і віддати перевагу доставці з Південної Африки. Але це немислимо, тому що в цьому випадку ми зазнаємо можливих збитків і зазнаємо величезного ризику”, – каже він.

В даний час пропозиція імбиру дуже обмежена, а ціни зростають.

“Все розвивається, і ситуацію необхідно відслідковувати щотижня. Бразильський сезон закінчується, і доступність продукту значно скоротилася, а ціни в точках продажу зросли ще на 2-3 євро порівняно з груднем 2023 року. Проте з Китаю прибула або вже прибуває обмежена кількість товару, ціни на який виросли. У нас багато продукції з Перу, але її якість не завжди найкраща”, – каже Доннарумма.

Він зазначив, що тайський імбир зазнає тих же труднощів з поставками до Європи, що і китайський.

Як повідомлялось раніше, сезон імбиру в Індії розпочинається із запізненням.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram