Новини

Трейдер назвав основні перешкоди для імпорту соняшнику з України в Болгарію

Основною перешкодою для імпорту соняшнику з України в Болгарію є небажання болгарського уряду дозволити цей імпорт, вважає торговий менеджер болгарської олійноекстракційної компанії Magic Flame Преслав Райков. 

“Основною перешкодою є небажання болгарського уряду дозволити цей імпорт, який використовує всі засоби для його блокування, що викликає розчарування серед українських партнерів. Вони резонно не бажають продовжувати вести бізнес, посилаючись на розбіжності між словами і діями, бо контракти неможливо виконати через проблеми з ліцензуванням”, – сказав він в інтерв’ю Latifundist.

Читайте також: Болгарія у 2024 році збільшила виробництво пшениці

За його словами, українці воліли б переорієнтувати свої продажі в інше місце — на українські ОЕЗи, європейські ринки або відправляли б продукцію альтернативними маршрутами, але імпорт до Європи видається надто заплутаним.

“Ця плачевна ситуація зберігається, попри звернення галузі до уряду в офіційних листах та на зустрічах. Проте цей імпортний глухий кут залишається невирішеним. Ми не маємо чіткої інформації, і часом нам здається, що нас вводять в оману. Наприклад, коли вони стверджують, що перебувають в тісному контакті з українським урядом. Але українське міністерство і партії заперечують таку взаємодію. Вони кажуть: «Ми зверталися до них електронною поштою за погодженням, були надіслані офіційні листи для погодження, але відповіді не було».”, – додав він.

Трейдер каже, що цей брак комунікації розчаровує.

Як повідомлялось раніше, Болгарія наполягає на квотуванні імпорту українського зерна.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram