Весна поточного року стала унікальною для ринку карбаміду. Після стрімкого падіння цін на імпортний товар взимку, вартість українського карбаміду була різко знижена на початку березня.
Про це пише Latifundist.com з посиланням на щотижневий звіт Barva Invest.
«Остхем поставив рекомендовану ціну на рівні 29 тис. грн/т, СРТ, яка з того часу залишається незмінною навіть після значного зниження цін на КАС, а згодом на селітру, після чого український карбамід став дорожчим за них в перерахунку на діючу речовину, що є нестандартним для українського ринку, адже карбамід навпаки зазвичай найдешевший. При цьому така ситуація триває вже місяць», — йдеться у звіті.
Учасники ринку очікували, що ціна на карбамід неодмінно впаде і торгові компанії та імпортери скоротили закупівлі, побоюючись залишитись наприкінці весни із дорогим товаром. Утримання ціни Остхемом викликає здивування гравців ринку і це не повною мірою можна описати хорошим попитом, адже зниження ціни на селітру в лютому та на КАС у квітні відбулося на початку сезону, коли попит тільки зростав, а пропозиція була обмеженою.
Укртрансліт, який є офіційним представником ДніпроАзоту, пропонує імпортний карбамід по 27,2 грн/т на заводі. Український карбамід для водорозчинних потреб, який рекомендується вносити у розчиненому вигляді, а також використовувати як сировину для випуску КАС, пропонується по 25 тис. грн/т.
Туркменський гранульований карбамід у його ексклюзивного імпортера залишився на рівні 24,5 тис. грн/т, FCA Ізмаїл.
Карбамід з Єгипту пропонувався по 24,2-24,9 тис. грн/т в порту.
Зазначається, що з наближенням кінця сезону попит на карбамід скорочуватиметься, особливо на тлі його завищеної ціни відносно інших азотних добрив. Завдяки зниженню цін на газ виробники можуть піти на скорочення ціни на карбамід.