Рослинництво

Ціни на яблука скачуть насамперед у країнах виробництва

Керівник USPA Fruit Володимир Гуржій заявив, що на зовнішніх ринках ціна яблука залишається більш-менш стабільною порівняно з локальних ринків, де це яблуко виробляють.

Про це пише Садівництво по-українськи.

За його словами, упродовж активного сезону, який у північній півкулі починається з осені, а в південніших країнах – з кінця літа, і триває до квітня-травня, ціна має деякий тренд підвищуватися. Однак на це треба дивитись, ураховуючи собівартість виробництва у кожній окремій країні й те, як це впливає на виробника.

Читайте також: Експорт польських яблук знову активізувався після періоду затишшя

Гуржій заявив, що собівартість зростає не лише у фермера, а й в інших гравців ланцюга постачань. Наприклад, у середині сезону завжди є тенденція до збільшення ціни логістики, бо ближче до зими починається період штормів. Усе це впливає на підвищення ціни та на зовнішніх ринках. Поточний експортний рік складається не найкраще, зауважує експерт: взимку низка негативних чинників зійшлись в одній точці, ускладнивши процес.

“Ще в листопаді ми констатували, що є тренди до покращення ситуації з логістикою, і це не могло не тішити. Це був один із променів сонця для експортерів. Ми всі раділи, але буквально протягом місяця почалися страйки на кордоні з Польщею, які потім переросли й в інші європейські страйки, а потім ще додала проблем ситуація у Червоному морі”, – сказав він.

За його словами, логістична ситуація значно погіршилася.

“І, що головніше, дуже складно стало прогнозувати деякі процеси в умовах, коли всі чинники склалися до купи”, – каже Гуржій.

Як повідомлялось раніше, у сховищах Молдови ще багато яблука врожаю-2023.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram