Новини

У 2023 році знизився обсяг турецького експорту сухофруктів

Президент Егейської асоціації експортерів сухофруктів Мехмет Алі Ісік заявив, що члени асоціації успішно завершили 2023 рік попри складнощі. За його словами, цьогоріч турецькі експортери сухофруктів мають намір продати продукції на $1,800 млрд. 

Про це пише EastFruit.

За його словами, експорт сектору знизився на 3% у кількісному вираженні з 497,64 тис. тонн до 482,74 тис. тонн, А отриманий від експорту дохід збільшився на 3% з близько $1,567 млрд до $1,6095 млрд.

Ісік заявив, що 2023 рік був складним для галузі та країни — землетруси торкнулися регіонів виробництва абрикосів і через дисбаланс опадів сталися втрати врожаю інших продуктів.

«У 2023 році недобір урожаю становив 25-30%. Те саме ми випробували по винограду, абрикосам та інжиру. 70-75% цієї продукції йде експорту. Вигравши у вартості те, що ми втратили в кількості, ми знову вийшли на планову цифру $1,610 млрд. Наші інжир, абрикоси та виноград вийшли на провідні позиції у світі. Це успіх не лише нашої галузі, а й усієї країни», — сказав він.

Читайте також: Шукає постачальників з України. Туреччина відчуває дефіцит яблука для експорту

Ісік каже, що наявність запасів, створених TMO на основі закупівель, зроблених у попередньому сезоні, вплинула на збільшення експортних доходів попри зниження врожаю

«Урожай 2022 року став джерелом сили нашого сектору. Це не зупинило наш експорт. Якби ТМО не накопичила цю продукцію, ми не змогли б керувати цим процесом, втратили б ринок. Виноград, який торік коштував $1,5, тепер коштує $2,5, інжир $8–10, абрикоси $7–8. Було досягнуто найвищих цифр в історії», каже він.

За його словами, така практика ТМО має бути продовжена внаслідок створення спеціалізованих фондових бірж та ліцензованих складів, Ісік назвав головну мету у 2024 році — збільшити експорт до $1,800 млрд.

Турецькі сухофрукти найбільше експортуються до Німеччини, Великої Британії, США, Франції та Італії. Члени асоціації прагнуть збільшити свою присутність на різних ринках внаслідок скорочення частки країн ЄС у загальному обсязі експорту у майбутній період.

Як повідомлялось раніше, Туреччина знизила імпортні мита на насіння соняшнику та соняшникову олію.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram