Новини

У Луцьку судили машиніста-колаборанта за продаж зерна на окупованій території

У Луцьку судили машиніста, який продавав зерно із залізничних вагонів у тимчасово окупованому місті Пологи, що на Запоріжжі, а частину грошей віддав російським військовим. Також колаборант повідомляв окупантам про транспорт, який ті могли би використати під час бойових дій проти України.

Про це стало відомо з вироку Луцького міськрайонного суду.

Як ідеться у матеріалах справи, машиніст у «Пологівському локомотивному депо» регіональної філії «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця» Максим Хлистун з метою особистого збагачення, а також безперешкодного проживання в тимчасово окупованому місті Пологи, добровільно погодився на передачу матеріальних ресурсів, що залишились у вагонах на станції «Пологи», російським військовим.

Читати ще: На Харківщині викрили колаборантів, які вивозили агропродукцію на росію

Аби проявити себе та довести окупаційній владі свою лояльність і відданість, з квітня минулого року Максим Хлистун налагодив тісні зв’язки з військовослужбовцями 71-го мотострілецького полку загальновійськової армії рф, які у квітні-липні 2022 року дислокувались в Пологах.

З травня по липень він продав місцевому населенню близько п’яти тонн зернових культур по дві тисячі гривень за тонну та близько 150 літрів дизельного палива по 250 гривень за двадцятилітрову каністру, які були незаконно вкрадені на станція. Отримані від такої діяльності п’ять тисяч гривень Максим Хлистун передав російським військовим.

Окрім того, колаборант повідомив представнику воєнізованого формування держави-агресора рф про наявність автомобільного транспорту на території станції «Пологи», який міг би бути використаний під час збройної агресії проти України.

Вказані дії Максим Хлистун вчиняв добровільно, без застосування фізичного чи психологічного впливу, а також без погроз застосування зброї російськими військовими. Його злочини кваліфікували за ч.4 ст.111-1 КК України.

Між прокурором та колаборантом було укладено угоду про визнання винуватості. Суд затвердив угоду, призначивши Максиму Хлистуну покарання у виді позбавлення волі на три роки з позбавленням права обіймати матеріально-відповідальні посади на підприємствах, установах та організаціях усіх форм власності строком на десять років. Однак це покарання представники Феміди замінили на півтора року випробувального терміну.
Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram