Тваринництво

У м’ясному скотарстві найбільше слід вкладати в генетику

Виконавча директорка племінного заводу «Колос», що входить в структуру компанії «Маїс» Ольга Сміла заявила, що м’ясний напрям скотарства кардинально відрізняється від молочного і технологічно, й економічно.

За її словами, на відміну від молочної, м’ясну корову експлуатують 12-14 років. Однак віддача від неї ‒ тривала перспектива.

«Адже в м’ясному скотарстві від однієї корови ми отримуємо одне теля на рік, яке повинні виростити протягом 12 місяців, реалізувати і тільки тоді отримати прибуток. Для цього корову треба рік утримувати, а це надзвичайно дорого», – сказала вона в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer.

Читайте також: Цього року будуть відновлені бюджетні дотації на утримання ВРХ – Мінагро

Сміла заявила, що у м’ясному скотарстві діють свої технологічні схеми. «Колос» намагався запозичити щось із молочного сектору, але це не дало результату.

«Наприклад, у молочному скотарстві телиць парують сексованою спермою, завдяки чому отримують більшу кількість нетелей за два роки й багато молока. У м’ясному скотарстві ця технологія може бути реальною хіба що у віддаленій перспективі. По-перше, ціна сперми дуже висока, а витрати на утримання корови й без того дуже значні. По-друге, плідне парування становить у кращому разі 50%, тобто від 100 телиць отримуємо 50-55 телят», – сказала вона.

Сміла вважає, що в м’ясному скотарстві найбільше слід вкладати в генетику, щоб зберегти чистоту породи й стада.

«Без цього не буде мармуровості м’яса, щоденних приростів ваги молодняку», ‒ сказала вона.

Як повідомлялось раніше, в Україні сповільнюються темпи скорочення поголів’я ВРХ.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram