Новини

У надії на звільнення. Агропідприємство, яке зараз в окупації, продовжує сплачувати кредити та податки

Господарство на півдні України, учасник Всеукраїнської аграрної ради, перебуває на окупованій території від початку війни. Попри все, виконує зобов’язання перед державою – сплачує заборгованість за кредитними договорами, заробітну плату та податки.

Про це повідомляє пресслужба ВАР.

Господарчу діяльність ПП «Колос» (Назва окупованого підприємства та прізвище керівника змінені з міркувань безпеки) не веде, але сподівається на перемогу та деокупацію, а отже на повернення до вирощування агропродукції на 3 тис. га, як це було до війни.

Щоб такі підприємства не залишилися наодинці зі своїми проблемами, ВАР за підтримки Програми USAID АГРО реалізують проєкт з юридичної та консультаційної підтримки постраждалих агровиробників.

Читайте також: Замінять глобалізацію. В HarvEast заявили, що війна в Україні формує нові тренди у світовому агробізнесі

Директор окупованого підприємства Олександр Омельченко заявив, що їх окупували у перші дні війни, вони не мали змоги вивезти активи – майже увесь врожай вкрадено окупантами.

“Техніку, на частину якої господарство взяло кредит до війни, також не вдалося вивезти. Також ми мали кредити на обігові кошти за програмою “5-7-9″. Два роки війни займаємося реструктуризацією боргів, відбиваємося від неправомірних нарахувань податкової. У цьому нам дуже допомагають експерти спільного проєкту ВАР та Програми USAID АГРО, з якими майже рік ми в тісному зв’язку й отримуємо юридичну підтримку. Іноді реакція на запити держави має бути миттєвою, і ВАР допомагає дуже швидко. Отримуємо зразки документів, поради як краще діяти. Всі ці зусилля докладаємо для того, щоб повернутися до повноцінної господарської діяльності, дуже очікуємо деокупації. Але чим далі, тим важче це робити”, – каже аграрій.

Завдяки тому, що напередодні початку великої війни господарство встигло реалізувати невелику частину врожаю, підприємство мало змогу виплачувати відсотки за кредитами.

“Колектив звели до мінімуму, щоб зменшити фонд заробітної плати. Очікуємо, що держава виконає свої зобов’язання і розрахується з банком по кредитах 5-7-9, які були видані ще до війни. Як нам пояснили фахівці проєкту, ці виплати будуть не раніше 1 квітня», – розповідають у підприємстві.

Окуповане агропідприємство слідувало консультаціям експертів ВАР щодо реструктуризації боргів та відстоюванні прав господарства перед податковими органами.

«Такі господарства, як наше, виявилися нікому не потрібними, але тримаємося і дуже цінуємо юридичну підтримку ВАР. Завдяки їх експертам ми продовжуємо розв’язувати свої проблеми та віримо в краще майбутнє”, – резюмує агровиробник.

Як повідомлялось раніше, у деокупованій громаді на Ізюмщині відновило роботу єдине агропідприємство.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram