Водогосподарськими організаціями Держрибагентства у Одеській, Запорізькій та Миколаївській областях аграріям надано послуг з подачі води на зрошення на площу близько 38 тис. га. Це на 6 % більше ніж у 2022 році.
Про це йдеться у повідомленні Державного агентства розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм.
Водоподачу здійснювали 120 насосних станцій, якими подано понад 100 млн м3 води, а це на 25 % більше ніж у минулому році. Найбільша площа зрошення обслуговувалась Кілійським МУВГ: на понад 10 тис. га сільгоспугідь було подано понад 58 млн м3 води.
Завдяки плідній співпраці водогосподарських організацій та аграріїв під час поливної кампанії 2023 року українці отримали якісну сільськогосподарську продукцію: помідори, огірки, картоплю, персики, яблука, виноград та багато іншого.
Читайте також: Лівобережжя Херсонської області найбільше потерпатиме від браку води – DW
У відомстві розповіли, що на завершальному етапі зрошувального сезону проводиться вологозарядка, яка є запорукою гарантованого урожаю у наступному році завдяки насиченню ґрунту вологою.
Наразі працівниками управлінь водного господарства Держрибагентства здійснюється підготовка об’єктів водогосподарсько-меліоративного комплексу та зрошувальних систем до зимового періоду: обстежується їх технічний стан, проводиться консервація запірно-регулюючої арматури тощо.
Як повідомлялось раніше, після підриву Каховської ГЕС проблема зрошування стане найбільшою в сільському господарстві півдня України.