Тваринництво

У Польщі м’ясний скандал – технічні жири видавали за харчові

Провідні компанії м’ясної промисловості Польщі, можливо несвідомо,  використовували корми для тварин, які містять технічні жири, видаючи їх за харчові. Як наслідок, на столи польських споживачів потрапили кури, індики та качки, яких годували компонентами для виробництва палива. Wirtualna Polska та Onet повідомляють про гігантський скандал у м’ясній промисловості в понеділок вранці.

За даними WP, у вівторок співробітники Центрального слідчого управління поліції відвідали щонайменше 66 заводів, у тому числі належать найбільшим компаніям, що спеціалізуються на виробництві кормів для тварин. Зразки кормів та документацію вилучено. Такий масштаб діяльності викликав ажіотаж у галузі.

Підроблені жири мали закуповувати у Berg + Schmidt. Onet повідомляє, що подружжя Я. з Познані, який керує польською філією цієї компанії, було заарештовано та звинувачено у скоєнні шахрайства на суму понад 170 мільйонів злотих. На сайті зазначено, що подружжя мало зізнатися у скоєному. Підозри також отримали двоє співробітників; Однак вони стверджують, що не знали про справу і не визнають себе винними.

Згідно з висновками журналістів Onet і Wirtualna Polska, імпортовані подружжям Ж. жири не були придатні для використання в харчовій промисловості, а призначені для виробництва біопалива, мастильних матеріалів і технічних олив. Крім того, за матеріалами, зібраними слідчими, речовини могли містити велику кількість пестицидів.

Як повідомляє Wirtualna Polska, на заводі Berg + Schmidt поблизу Познані технічні жири змішували з харчовими, щоб згодом продавати трохи кращий продукт виробникам кормів. Зрештою, виробники кормів мали продати продукт із підробленими тестами та сертифікатами, але за ціною нижчою від тієї, що пропонують конкуренти. WP повідомляє, що така практика могла тривати навіть із 2017 року, а звинувачення висувалися з січня 2020 року.

Onet повідомляє, що жертвами шахраїв виявилися компанії-одержувачі жирів (виробники кормів, у тому числі відомі компанії м’ясної промисловості). За словами слідчих, якби компанії знали, що їм насправді пропонують, вони б не зважилися на покупку.

Слідкуйте за нами в соцмережах
Facebook https://www.facebook.com/bizagro
Telegram https://t.me/bizagro

Читайте також
Ціни на сезонні фрукти та овочі у Великобританії зросли на 35% у вересні