Наука Рослинництво

У Шотландії створюють лохину, ягоди якої будуть розміром з суницю

Вчені з Інституту Джеймса Хаттона (JHI), який знаходиться у Шотландії, працюють над виведенням сорту лохини, ягоди якої будуть значно більшими за звичайні. Автори дослідження кажуть, що новий сорт матиме ягоди, які будуть не лише більшими за виноградину або невелику суницю, а й хрусткішими, соковитішими та смачнішими, пише dailymail.

Під час дослідження вчені схрещують чотири десятки сортів лохини, намагаючись знайти ідеальну ягоду, яку можна буде легко виростити в шотландському кліматі, і вона не поступатиметься іншим сортам у розмірі та смаку.

– Великий розмір не тільки робить лохину більш привабливою для споживачів, це також спрощує роботу збирачів. Це більш приваблива ягода і, як правило, більш ароматна, – розповіла Daily Mail доктор Сьюзан Маккаллум (Susan McCallum), дослідник і селекціонер лохини.

Також по темі: Реальні доходи виробників лохини в Україні істотно знизилися

За її словами, новий сорт шотландської лохини пропонує високу врожайність, що дасть змогу виробникам заробити гроші, крім того, свою роль у продажах зіграють розмір, смак, твердість і хрусткість. Дослідники вважають, що у цих ягід буде ідеальний баланс цукру і кислоти.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram