Новини

У Туреччині девальвація стимулює виробництво місцевих бананів та експорт яблука – аналітики

Черговий обвал курсу національної валюти Туреччини призвів до значних наслідків для плодоовочевого бізнесу. З початку 2024 курс долара до турецької ліри зріс на 12%, а за рік – на 71%.

Про це повідомили аналітики EastFruit.

Експерт міжнародного плодоовочевого бізнесу Федор Рибалко заявив, що завдяки девальвації Туреччина здобула тимчасову перевагу при експорті яблук, крім сорту “Голден Делішес”, а також при експорті лимону та грейпфруту.

“Також девальвація ліри в Туреччині стимулює виробництво місцевих бананів”, – сказав він.

На тлі самоусунення Ірану зі світового ринку яблука, це дозволить Туреччині успішніше експортувати ці фрукти на ринок Індії, де ці дві країни конкурують. Також, за нашими оцінками, це дозволить Туреччині успішніше постачати тепличні помідори на ринок України.

Читайте також: Туреччина скасувала тендер на експорт пшениці дурум

Аналітики заявили, що Туреччина продовжує нарощувати обсяги виробництва бананів та інших видів плодоовочевої продукції. За їх інформацією, Туреччина входить до топ-8 найбільших світових експортерів плодоовочевої продукції. При цьому щорічний приріст експорту овочів та фруктів із Туреччини перевищує 5% або $320 млн. доларів.

Найбільшим покупцем турецьких овочів і фруктів залишається росія, проте її питома вага в експорті знижується, тоді як поставки до Німеччини, Іраку, Румунії та інших країн Євросоюзу і Близького Сходу зростають дуже високими темпами.

Також Туреччина швидко скорочує імпорт бананів. За останні три роки обсяги імпорту бананів знизилися понад у чотири рази.

Як повідомлялось раніше, Туреччина збільшить виробництво олійних культур.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram