Тваринництво

У ВАР пропонують збільшити до 150 млн грн кредитний ліміт для молочних ферм

Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук заявив, що аби частка доданої вартості в аграрному секторі зростала, потрібно збільшити кредитний ліміт для молочнотоварних комплексів до 150 млн грн.

Про це повідомляє Укрінформ.

“Кредитні ліміти до 90 млн гривень – замалі кошти для тих потреб, які є сьогодні у агровиробника. Тож якщо ми не можемо збільшити цю цифру для всіх аграріїв, то слід хоча б зробити це для молочнотоварних ферм, які забезпечують високу додану вартість”, – сказав Марчук.

За його словами, сьогодні є схожа програма для переробних підприємств, які формують додану вартість. Для них ліміт кредитування підвищено до 150 тис. грн.

Читайте також: Названо області, в яких агровиробники отримали найбільший обсяг кредитів

“Молочнотоварні підприємства – це теж про додану вартість. Вони займаються переробкою зернових культур, кормів, які споживають тварини, дають молоко. Тобто маємо натуральний продукт, продаж якого здатен підсилити бюджет України”, – сказав заступник голови ВАР.

Марчук заявив, що молочнотоварні комплекси є одним із джерел заохочення до повернення людей в сільську місцевість, адже формують нові робочі місця.

Загалом, в умовах війни ціни на українську агропродукцію значно менші за світові, тому вітчизняні товаровиробники недоотримують кошти. Єдина програма, яка здатна сьогодні поліпшити ситуацію для виробників, – це Доступні кредити 5-7-9%.

Як повідомлялось раніше, майже 10 млрд гривень отримали агрогосподарства з початку року.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram