Тваринництво

Угорщина планує експортувати голубине м’ясо

У Ґербехазі будується голубина бійня вартістю півмільярда форинтів, і Міністерство сільського господарства Угорщини сподівається на значне розширення цього сектору.

Про це пише agroinform.hu з посиланням на співробітників програми Hajnal-Táj радіостанції Kossuth Radio, які відвідали об’єкт, що будується.

У програмі йшлося про те, що зараз існує значний попит на м’ясні продукти преміум-класу з-за кордону і, можливо, виробництво нарощуватиметься, і в Угорщині на стіл потраплятиме більше гарного голубиного супу. Про його корисні дієтичні властивості говорить і той факт, що раніше його давали хворим членам сім’ї.

Вже підписано угоди з Японією та Сінгапуром щодо експорту великої кількості голубиного м’яса, що виправдовує будівництво в Гербехазі голубиного забійного та переробного заводу.

Також по темі: Харківʼяни заснували равликову ферму під час війни

У 70-80-ті роки часто можна було бачити, як живих голубів доставляли покупцям у коробках і клітинах. Якщо 1990 року ми експортували 1 тис. тонн на рік, тобто. близько 2 млн. голубів, то сьогодні голуби практично зникли з горищ.

При зміні влади галузь, яка працювала на експорт, була зведена нанівець, оскільки зникла стабільна база покупців. Однак у 2018 році галузь отримала потужну державну підтримку для перезапуску, і було запущено Національну програму з м’ясного голубівництва “Паряча економіка”.

З 2019 року Міністерство сільського господарства надає безповоротну перехідну підтримку для придбання м’ясних голубів. За останні чотири роки було подано 55 заявок на придбання 38 322 м’ясних голубів на суму понад 190 млн. форинтів.

“До початку 1990-х років Угорщина була голубиною наддержавою, ми постачали голубами весь світ”, – каже житель міста Гербехаза, який розводить французьких м’ясних голубів. Я думаю, що зараз знову з’явилася можливість для будь-якої людини почати займатися м’ясними голубами, навіть на рівні хобі, задоволення сімейних потреб, але варто почати і з більшого масштабу. У мене є 50 племінних голубів, їхня м’ясна продуктивність хороша, і я можу продати на забій достатню кількість.

За моїми розрахунками, від 50 до 100 пар – це та кількість племінних голубів, з якою сімейна ферма може успішно працювати. Від однієї племінної пари ми можемо отримувати 10-16 птахів на рік. Якщо помножити цю цифру на 100, то вийде маса, яка може бути рентабельною.”

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram