Законодавство

УКАБ закликає депутатів не підтримувати законопроект про повернення масових перевірок бізнесу

Урядом було внесено до Верховної Ради України законопроєкт №10016, який з 1 жовтня цього року має відновити проведення абсолютно всіх документальних (планових та позапланових) перевірок, проведення яких було заборонено до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України.

Нагадаємо, що лише нещодавно ВРУ було прийнято Закон України №3219-IX, який вже з 1 серпня 2023 року частково поновив довоєнний порядок оподаткування та перевірок бізнесу. Зокрема, вже відмінено 2% ФОП та частково повернено податкові перевірки.  УКАБ неодноразово висловлював позицію, що зазначений Закон №3219-IX не можна приймати до закінчення воєнних дій, адже скасування податкових пільг, які було запроваджено під час воєнного стану до його припинення, вкрай негативно вплине на бізнес-середовище.

Також по темі: Не існує ніяких виправдань блокуванню податкових накладних, – Леонід Козаченко

Війна завдала значних збитків агросектору України, через що аграрний бізнес сьогодні знаходиться на межі своєї рентабельності: дороговартісна та проблемна логістика, блокування податкових, низькі внутрішні ціни, які не покривають собівартості продукції, здорожчання ресурсів, необхідних для вирощування сільськогосподарських культур, висока вартість доробки та зберігання зерна та ін. І це лише короткий перелік проблемних питань, з якими стикається український аграрій.

Тому скасування податкових пільг, які було запроваджено на період дії воєнного стану, призведе до зменшення можливостей підприємств продовжувати вести свою господарську діяльність.

Незважаючи на те, що депутати не дослухалися до голосу бізнес-спільноти і вже скасували ряд податкових пільг з 1 серпня поточного року, що вже обмежило можливості підприємств, тепер, коли минув лише місяць, законопроєктом №10016 пропонується повністю відновити всі податкові перевірки для всіх суб’єктів господарювання, що поставить бізнес у ще складніше становище.

Враховуючи вищезазначене, УКАБ закликає депутатів зважено підійти до цього питання та не підтримувати законопроєкт №10016. Бізнес має працювати за прозорими правилами та в умовах передбачуваності, а не отримувати кожного місяця нові правила.
Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram