Новини

Україна більше перевозить зернових морем, а не суходолом

Заступник директора департаменту комерційної роботи Укралізниці Валерій Ткачов заявив, що через переорієнтацію зернових вантажів із західних кордонів на напрямок морських портів Великої Одеси в УЗ фіксують зменшення обсягів передачі на кордоні з усіма країнами.

«Вагонопотік із зерновими вантажами переорієнтувався із західних кордонів на напрямок морських портів Великої Одеси. Фіксується зменшення обсягів передачі зернових вантажів на кордонах з усіма без виключення сусідніми країнами – Угорщиною, Словаччиною, Польщею, Румунією», – йдеться в повідомленні у Facebook.

Читайте також: Україна у січні експортувала великі партії свіжого яблука до 22 країн

У березні на кордоні із Польщею показник середньодобової передачі вагонів із зерном становив 78,26 ваг/доба (–13,74 ваг/доба, або –14,93% до лютого 2024 року), на кордоні з Румунією – 67,58 ваг/доба (–21,42 ваг/доба, або –24,07%), на кордоні з Угорщиною – 35,55 ваг/доба (–1,14 ваг/доба, або -3,11%), на кордоні зі Словаччиною – 41,26 ваг/доба (–15,25 ваг/доба, або –26,99%).

Загальний показник середньодобової передачі зернових вантажів + жмихи у березні склав 307 ваг/доба. У порівнянні із лютим він зменшився на 66 ваг/доба, або на 17,69%.

Ткачов заявив, що наразі передачі вантажів нічого не заважає, прикордонні залізничні переходи працюють у штатному режимі.

Зросла кількість вагонів із зерном, що рухаються в напрямку портів Великої Одеси – до 7 803 вагонів, або на 10,48%. При цьому середньодобовий показник вивантаження за тиждень зменшився на 3,18% – до 1 368 ваг/доба.

“Збільшенню вивантаження в портах заважають постійні повітряні тривоги (персонал портових операторів вимушений знаходитися в бомбосховищах).Через системні удари агресора по енергетичній інфраструктурі фіксуються тимчасові збої в живлені терміналів Одеського порту”, – зазначив він.

Як повідомлялось раніше, експорт українським морським коридором перевищив показники “зернової ініціативи”.

Слідкуйте за новинами агробізнесу в соцмережах Facebook та Telegram