Головне

Україна призупиняє розгляд скарги до СОТ проти Польщі, Угорщини та Словаччини – полякам цього не достатньо

Україна призупинила розгляд скарги СОТ проти Польщі, Словаччини та Угорщини, повідомив заступник міністра економіки України Тарас Качка. За його словами, Київ також працює над комплексним вирішенням спору.

Напруга між Польщею та Україною була майже відчутною вже кілька днів. Усе це після того, як Польща запровадила одностороннє ембарго після скасування заборони ЄС на імпорт зерна та сільськогосподарської продукції. Дозволили лише транзит.

Хто образився більше?

Словаччина та Угорщина наслідували приклад Польщі. Останні значно розширили перелік заборонених до ввезення з України продуктів.

Відповідь України не зайняла багато часу. За кілька днів СОТ отримала скаргу проти Польщі, Угорщини та Словаччини.

Це викликало низку неприємних взаємних дискусій і звинувачень з боку України в проросійській діяльності. У відповідь Польща не з’явилася на самітах ЄС, організованих у Києві – хоча “поява” – це не погане слово.
Замість міністра закордонних справ до Києва відправили заступника державного секретаря.

Україна призупиняє розгляд скарги

Польська сторона обумовила початок будь-яких переговорів відкликанням скарги. Здається, вона досягла свого.

Ми бачимо, що ця проблема буде усунена найближчими тижнями та місяцями», – сказав Качка під час візиту до Брюсселя. – Отже, поки ми шукаємо практичне рішення, наші суперечки в СОТ на сьогодні призупинені, – додав він. – Ми не створили робочого органу для розгляду спору, ми на стадії консультацій. Ми передали це питання в СОТ, є 60 днів для консультацій, – нагадав він.

роте Міністерство сільського господарства Польщі далеко не в захваті.

У нас немає підтвердження від СОТ, що заявку призупинено. Такої юридичної формули, напевно, взагалі немає. У будь-якому випадку ми все ще чекаємо ВІДкликання заявки, а не її призупинення, – прокоментував Кшиштоф Чечора, заступник секретаря Міністерства сільського господарства.

 

Цю інформацію також прокоментував речник уряду. 

З самого початку ми наголошували на тому, що подана скарга не має жодних правових і фактичних підстав. Це справедливо викликало громадське обурення в Польщі. «Оголошення про призупинення розгляду скарги є необхідним кроком, але ми очікуємо від України подальших конструктивних дій у розвитку відповідних відносин у аграрних питаннях», — сказав Пьотр Мюллер.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram

 

 

 

 

 

%d блогерам подобається це: