Головне

Україна розглядає новий коридор для експорту зерна

Україна розглядає можливість використання нового чорноморського експортного коридору військового часу для транспортування зерна, повідомляє world-grain з посиланням на високопоставленого аграрного чиновника.

«Гуманітарний коридор» охоплює західне узбережжя поблизу Румунії та Болгарії. Контейнеровоз під прапором Гонконгу, який застряг в Одесі після вторгнення в лютому 2022 року, пройшов маршрут минулого тижня без обстрілу.

Минулого місяця Росія відмовилася від Чорноморської зернової ініціативи та атакувала безпілотниками портову та зернову інфраструктуру. З тих пір Україна шукає альтернативи для перевезення свого зерна на експорт, включно з річкою Дунай.

Ця ініціатива дозволила безпечно пропустити 33 мільйони тонн зерна після того, як вторгнення 2022 року призупинило експорт. Завершення ініціативи посилило занепокоєння щодо відсутності продовольчої безпеки та підвищило світові ціни на зерно.

Хоча цим маршрутом скористалося лише одне судно, потенційно має бути рух ще семи-восьми суден, заявив національному телебаченню Денис Марчук, заступник голови найбільшої в Україні агропромислової організації «Аграрна рада».

«…тоді, можливо, в майбутньому ці альтернативні маршрути стануть коридором для руху суден, які прямують із вантажами зерна та олійних культур», — сказав він.

Financial Times повідомила, що Київ завершує розробку плану зі світовими страховиками щодо покриття зернових суден, які прямують до та з чорноморських портів.
Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram