Новини Рослинництво

Україна розширює географію експорту яблук

За останній час експортерам продукції з доданою вартістю довелося суттєво переформатовувати свою діяльність, спочатку зважаючи на вплив пандемії коронавірусу у 2020 році, а потім через російську військову агресію та спричинені нею форс-мажорні обставини з лютого 2022 року. Все це в повній мірі стосувалось і тих українських компаній, які спеціалізуються на експорті яблук.

Читайте також: В Україні створили новий сорт плодово-декоративних яблунь

Загальна динаміка нашого експорту яблук характеризується нестабільністю, де чергуються періоди зростань та спадів. Втім, це особливо не впливало на географічну структуру комерційних продажів яблук (в межах 20 т до однієї країни, не враховуючи суднові запаси та інші дрібні поставки, що відображаються в статистиці). Так, у 2018 році географія комерційного експорту України охоплювала 41 країну, у 2019 році – 42, у 2020 році – 33, у 2021 році – 38 країн. Торік ситуація відчутно змінилась: наш експорт яблук зріс з 29,7 тис. т у 2021 році до 46,1 тис. т за підсумками 2022 року. Крім того, перелік країн, куди спрямовувались комерційні поставки яблук, 2022 року розширився до 49, в основному завдяки появі у ньому представників Європейського Союзу (Естонії, Литви, Польщі, Румунії, Франції, Словенії) та африканського континенту (Гвінеї, Екваторіальної Гвінеї, Кенії, Кот-д’Івуару, Малі, Сенегалу).

Таким чином, географічна структура експорту яблук українськими компаніями залишилась такою ж диверсифікованою, концентруючись на азійському, європейському та африканському сегментах.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram