Новини

Україна та Румунія вирішили 20-річний спір щодо каналу “Дунай – Чорне море” – міністр

Мністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець заявив, що Україна та Румунія розв’язали давній спір, пов’язаний із облаштуванням Україною глибоководного суднового ходу “Дунай – Чорне море”.

Очільник відомства заявив у Facebook, що спір стосувався зобов’язань України за Конвенцією про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті (Конвенція Еспо). Його вдалось остаточно залагодити на полях 9-ї Наради Сторін Конвенції Еспо в Женеві.

Читайте також: З європейським зерном. Українське Дунайське пароплавство виконало перші рейси до Румунії

“Ми виконали “домашню роботу” і здолали довгий шлях по приведенню у відповідність проєкту до вимог Конвенції. Адже Україні не байдуже на добросусідські відносини та дотримання норм міжнародного права. Ми хочемо і можемо шукати спільну мову та виправляти помилки минулого”, – написав Стрілець.

Міждержавний спір стосовно каналу “Дунай – Чорне море”, який пролягає Кілійським та Старостамбульським (Бистрим) гирлами в дельті Дунаю, триває з 2004 року, відколи Україна запустила плавання каналом в експериментальному режимі. Проти виступили Єврокомісія та Румунія, які заявили про природоохоронний статус дельти, а також відсутність оцінки впливу судноплавства на довкілля.

У 2005 році для вирішення спору на основі Конвенції Еспо була створена Комісія із запиту для формування науково обґрунтованої думки щодо можливих наслідків транскордонних впливів під час реалізації та використання каналу “Дунай – Чорне море”.

Як повідомлялось раніше, в Румунії прогнозують високий врожай пшениці.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram