Новини

Україна та USAID посилять співпрацю у сфері відновлюваних газів

Заступник Міністра енергетики України Юлія Підкоморна провела зустріч з представниками Проекту енергетичної безпеки USAID щодо розвитку напрямку відновлюваних газів, енергоефективності та енергозбереження в цілому. У зустрічі взяли участь керівник Проекту Енергетичної Безпеки USAID Майк Трейнор, його заступник Вадим Вірченко, керівник газового напрямку Проекту Енергетичної Безпеки USAID Джастін Гунесінге, представники профільних департаментів Міненерго, міжнародні галузеві експерти.

Юлія Підкоморна наголосила, що енергетична ефективність стане одним з основних принципів повоєнного відновлення і відбудови України.

«Ми маємо думати про це вже зараз. Наша мета – відбудувати країну після війни, максимально використовуючи потенціал енергоефективності у різних сферах енергетики», – зазначила заступник Міністра.

Навіть попри військову агресію росії Міненерго послідовно та результативно працює над розробкою документів та нормативної бази для розвитку в Україні напрямку відновлюваних газів.

«Зараз ми завершуємо переговори з ЄС стосовно проекту Меморандуму про стратегічне партнерство у сфері відновлюваних газів. Також підготовлено проект Стратегії розвитку водневої енергетики до 2030 року, який зараз знаходиться на стадії врахування пропозицій заінтересованих органів. Ми розпочали обговорення Плану дій щодо реалізації Стратегії з нашими міжнародними партнерами», – зауважила Юлія Підкоморна.

Вона підкреслила важливість участі USAID у реалізації місцевих пілотних проектів з виробництва, транспортування та експорту чистого водню.

«Також Україна має значний потенціал виробництва біометану. Зараз цей напрям лише на перших етапах свого становлення, і для нас важливо зробити все чітко і правильно з самого початку. Тому нам необхідно спільно з міжнародними експертами проводити дослідження можливостей виробництва та використання біометану в Україні, обмінюватися досвідом зі стейкхолдерами. Результати зустрічі стануть ключовими орієнтирами для продовження співпраці сторін», – зазначила Юлія Підкоморна.

Слідкуйте за нами в соцмережах
Facebook https://www.facebook.com/bizagro
Telegram https://t.me/bizagro

Читайте також
«Зернова ініціатива» продовжує працювати: вже експортовано 10 млн тонн української агропродукції