Новини

Україна зберігає провідні позиції на глобальному ринку м’яса птиці

Згідно зі статистичною інформацією Міжнародного торгового центру (ITC), за 2023 рік вартість глобальної торгівлі м’ясом птиці зменшилась на 5 % і склала 34,5 млрд дол.

Про це повідомила Українська асоціація аграрного експорту.

В асоціації зазначили, що в структурі світової торгівлі м’ясною продукцією вищі доходи принесли продажі яловичини у замороженому й охолодженому вигляді та свинини. При цьому кількісно обсяг експорту м’яса птиці за останній час перебуває в незмінних межах 16-17 млн т на рік.

Основними постачальниками даного виду м’яса на світовий ринок торік традиційно були: Бразилія (4798 тис. т), США (3759 тис. т), Польща (1646 тис. т) та Нідерланди (1275 тис. т). До переліку десяти найбільших експортерів, хоча й з суттєво меншими обсягами, увійшли Туреччина, Таїланд, Бельгія, Німеччина, Україна і Китай.

Читайте також: Україна у червні збільшила експорт ВРХ

Домінування м’яса птиці є традиційним для товарної структури нашого експорту м’ясопродуктів, як попередньо вже інформувала Асоціація.

У першому півріччі 2024 року українські експортери наростили кількісні й вартісні обсяги експорту м’яса птиці – 226 тис. т (+ 6 %) на суму 463 млн дол. (+ 18 %). При цьому половина виручки була сформована за рахунок поставок до Нідерландів, Саудівської Аравії та Словаччини.

Українська вважає сегмент м’яса птиці одним з найперспективніших в контексті збільшення продажів на зарубіжних ринках продуктів з доданою вартістю. Крім курятини, українські компанії торік фокусувались, хоча й в меншій мірі, на замороженій та охолодженій індичатині.

Попри охоплення географією поставок країн з різних частин світу, доцільно й надалі розширювати регіональну структуру збуту, зокрема за рахунок Китаю, Японії, Філіппін, ПАР, В’єтнаму, Малайзії, Південної Кореї, які регулярно потребують значних обсягів поставок м’яса птиці з-за кордону.

Як повідомлялось раніше, в «Агрікор Холдинг» щороку штучно запліднюють близько 400 голів ВРХ.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram