Агропозиція

Україна зробила помилковий крок із позовом до СОТ – Козаченко

На думку президента Української аграрної конфедерації Леоніда Козаченка Україні не варто було позиватись до СОТ із-за односторонніх заборон трьох країн-членів ЄС.

Про це зазначається у матеріалі Comments.ua “Чому конфлікт України з європейськими сусідами може наростати – чи є вихід із глухого кута”.

Народний депутат VIII скликання, президент Української аграрної конфедерації (УАК) Леонід Козаченко розповів “Коментарям”, що наприкінці минулого тижня повернувся з польського міста Познань, де проходив великий міжнародний форум, присвячений спільному українсько-польському майбутньому.

“У цьому заході взяв участь президент Польщі – Анджей Дуда, інші високопосадовці. Понад 20 різних польських асоціацій. Загалом було близько 300 учасників з польської сторони, понад сто – з України. На жаль, від нашого уряду взяла участь лише віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина – і то в режимі онлайн. Але була маса українських асоціацій з різних сфер економіки, окремі компанії, задіяні у сфері будівництва, енергетики, сільського господарства тощо”, – зазначає експерт.

Також по темі: Польща та Угорщина проігнорували зустріч щодо експорту українського зерна

Захід, продовжує він, тривав два дні. Там обговорювалися різні проекти, які фінансуватимуться польською стороною з метою підтримки України у відновленні економіки, у перемозі над нашим спільним ворогом – росією.

“На форумі польський президент дав зрозуміти, що його країна не хоче псувати стосунки з Україною. Що втрати, які зазнає Україна від заборони продажу сільгосппродукції на польському ринку, є мізерними. Значно меншими за ту допомогу, яку надає нам Польща. Вона готова пропускати нашу продукцію транзитом, щоб вона йшла до інших країн. На жаль, ми зробили помилковий крок, подавши позови до СОТ на ту саму Польщу, як на країну, яка порушує правила цієї організації, блокуючи український експорт. Думаю, ми відкличемо позов. Тому що допомогу з боку Польщі, – наголошує Леонід Козаченко, – ми отримуємо значно більшу, ніж втратимо від заборони на експорт до неї”.

Щодо інших країн, які дотримуються такої самої позиції (Угорщина, Словаччина, частково – Румунія та Болгарія), вони не можуть конкурувати з нами в секторі аграрного виробництва, наголошує експерт. І в майбутньому це питання виявиться непростим у ракурсі нашої євроінтеграції. Україні доведеться шукати консенсусу.

“Наразі я не бачу загрози у тому, що відбувається. Так, з політичного погляду маємо неприємні моменти. Але з Польщею це пов’язано ще й із виборами, що намічені там на середину жовтня. Після них, якщо при владі виявляться ті самі сили, що й зараз, проблем у нас, певен, не буде”, – робить висновок Леонід Козаченко.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram