Новини

Україні у складі ЄС буде значно простіше працювати на ринках Африки – дипломат

Посол з особливих доручень МЗС (2022-2023), доктор аграрних наук Ольга Трофімцева заявила, що більшість українських агровиробників вже інтегровані в міжнародні ланцюги й світові ринки. З ЄС буде значно легше й простіше працювати на ринках Африки й вибивати з них росію.

Про це повідомляє журнал The Ukrainian Farmer.

“Якщо ж казати саме про європейський вектор, варто звертати увагу на сталість сільськогосподарського виробництва без втрати його ефективності, зменшення впливу на екологію навколишнього середовища. Ураховуючи те, що внаслідок війни відбувається деградація ґрунтів земля, збереження їх родючості добре лягає в євроінтеграційні лекала”, – сказала вона.

Читайте також: Єгипет експортуватиме картоплю до Марокко та полуницю до Канади

Трофімцева заявила, що продукція українських агровиробників-експортерів зазвичай відповідає суворим вимогам якості й безпечності продуктів харчування. Але в Євросоюзі – це окрема велика тема, з якою потрібно працювати вже зараз, щоб потім не виникало якихось сюрпризів.

“Коли ми будемо частиною спільного економічного блоку ЄС, не потрібно на 100% концентруватися на європейських ринках. Ми маємо відновлювати ринки, які в нас були до повномасштабного вторгнення й розвивати їх. Зокрема, з Європейським Союзом буде нам значно легше й простіше працювати на ринках Африки й вибивати з них росію”, – додала вона.

Як повідомлялось раніше, Україна з початку року зменшила експорт агропродукції.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram